Eylülün ilk haftası Çıralı mı Bozcaada mı?

Burada eylülün ilk haftası Çıralı’ya gidelim mi diye sormuştum, pek çok kişiden olumlu cevap gelmişti, Teşekkürler.

Bozcaada’ya da gitmek bir diğer alternatif aslında, hem de Assos’ta yüzmek de çok cazip geliyor açıkçası. Oranın yerlileri eylülün ilk haftası güzel olduğunu söylemişti Assos’un. Fakat Çanakkale tarafı o dönemde aşırı esmiyor mu? O rüzgar Assos, Bozcaada’yı vs vurmaz mı?

Bozcaada hep cok esiyor. Hava 30 derece altina dussun duramazsin.

  • floydian  (19.07.22 20:12:56)
Çıralı ile Bozcaada'nin denizi birbirinden çok farklı.

Çıralı o mevsimde gayet girilecek kıvamda oluyor ve ılık zaten hep.

Bozcaada yazın bile suyu buz gibi; rüzgar olduğunda iyice usutuyor ki eylül artık bence sezon sonu, ben girememistim. Soğuk su sevmiyorsaniz ve deniz tatili istiyorsaniz Bozcaada uygun değil bence.
  • fraise  (19.07.22 20:40:45 ~ 21:27:39)
bozcaada'nın denizi eylül'de daha güzel. hatta oraları bilenler ağustosun 3. haftasıyla eylül ayının 2. haftası arasında giderler. deniz diğer aylara göre daha sakin ve sıcak oluyor. esme kısmına gelince, oralar her zaman bir miktar esintili olur ama ben 2 sene önce hem eylül'de hem de temmuzda gittiğimde, eylül ayını daha güzel geçirmiştim. 15 yıldan uzun süredir hemen her sene o bölgeden bir yere uğrarım en güzel vakit geçirdiğim ay eylül oluyor.

çıralı'nın sezonu ise ekim ortasına kadar devam ediyor. çoğunlukla sakin ve sıcak bir hava oluyor. ben serin suyu sevdiğim için bozcaada diyeceğim. çıralı'ya göre daha riskli ama bence eylül başı en güzel dönem.
  • golgi aygıtı  (19.07.22 21:26:23)