Hangi motoru almali

Naked motora kış lasitigi takmak cross motorun muadili olur mu? Sürekli dağ taş gezilmedigini düşünün...

Soruyu biraz daha açayım. Çoğu zaman yağmurlu bir taşrada yasasaydiniz 100 +-20 bin civarına hangi motoru tercih ederdiniz

olmaz, cross motorun ön lastik çapı, ön amortisör mesafesi, geometrisi vs bambaşka.

yağmur çamur için hafif olsun ama asfalta çıkınca da gitsin dersen yeni f650gs ya da f800gs olabilir. sadece hafiflik ön planda ise uzun yol yapılmayacaksa crf250.
  • orpheus  (19.07.22 16:53:32 ~ 16:56:47)
sürekli dağ taş gezilmediğinde ama yağmur yağdığında 10 metrelik cıvık bir topraktan yavaş yavaş da olsa geçeyim, düşürmesin dendiğinde naked-sport motorlara takılabilecek mucize gibi bir lastik var; pirelli mt-60rs. 180 taban genişliği seçeneği bile var. ama lastiğin mucizesi toprakta tutmasından ziyade asfaltta bırakmaması. çünkü herkes dişli lastiği spor motora takar geçer, dert değil ama sıkıntı asfalta geçince başlıyor, bu arkadaş asfaltta da viraj kasabilecek kadar yumuşak hamurlu aynı zamanda. tabii bunların hepsi maliyet demek, biraz tuzlu kendileri.

elimdeki naked motora bu lastiği takmadan yeni bir motor alacak olsam 100+-20 durumunda;

ikinci el f650 gs (çift silindirli) düşünürdüm. gs: grande-strasse, toprak-asfalt
sıfır olarak: Suzuki v strom 250

burada v strom 250 kullanan arkadaş var görürse yorum yazar.
  • onemoremile  (19.07.22 17:23:02)
daha bugün pirelli mt60 aldım, iç lastiklerle birlikte 7000 e geldi :s xrv750 kullanıyorum o paralara alınabilecek en sağlam motorlardan. Tavsiye ederim, rutin bakımları hariç 0 problem 100km'de neredeyse 4lt yakıyor.

  • mirty  (19.07.22 17:35:21)
@mirty oo efsaneye selamlar, ölümsüz makina. trt'de endülüs belgeseli çıkınca ekrana hipnotize olup kalıyorum motoru izlemekten.

www.trtavaz.com.tr
  • onemoremile  (19.07.22 17:41:29)