[]

Bulaşık makinesi çalışırken lavabonun giderinden su geri tepti, fikriniz?

Merhaba,

Az önce bulaşık makinesi açıkken lavabonun giderinden yarım litre kadar su geri tepti, sonra durdu ve akıp gitti.

Makine çalışmaya devam ediyor bu arada.

İlk defa başıma geldiği için tırstım biraz, acaba lavabonun gideri mi tıkanmıştır? Lavabo çözücü mü kullanmalıyım?

Var mı daha önce bunu yaşayan?

 
Muhtemelen tıkanmıştır. Bulaşık makinesi durduktan sonra bir paket açıcı kullanabilirsiniz. En kötü ihtimalle gideri temizlemiş olursunuz.


  • orient blue  (17.07.22 15:27:17) 
Gider borusunda bir darboğaz olduğu kesin, bulaşık mak. boşaltım yaptığında debi yükseldiği için o darboğazdan su hemen gitmemiştir, geri tepmiştir lavaboya.

Hemen bir açıcı kullanın, inşallah fiziksel müdahaleye gerek kalmaz.
  • John Bloor  (18.07.22 16:13:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.