Vucut gelistirme sorusu

Ayni kas gruplarini her gun calistirinca tam olarak ne oluyor?

Mesela 3 ay boyunca her gun kol calistik:

Kol sabit mi kalir? Gelisir ama olmasi gerektiginden daha mi az gelisir? Yoksa gelisebilecegi maksimum seviyede mi gelisir?

Nedir bunun bilimsel gercegi?

Ortalama bir sporcu için bir kas grubunu optimum çalıştırma miktarı haftada 20-25 settir, optimum gelişim bu aralıkta oluyor, bunun altına düştükçe kaslara yeterli stres uygulanmadığı için kas gelişimi yavaşlıyor üstüne çıktıkça kaslara olması gereğinden fazla stres uygulandığı için ilerleme ilerlememeye, daha da artarsa kas kayıplarına neden oluyor çünkü vücut kas gelişimi için gerekli olan şartların aktif hale gelmesini sınırlı tutar testosteron seviyesi myostatin miktarı bu gelişimi bu sınırlar içinde tutar, böyleyken böyle.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (17.07.22 11:03:18)
Kaslar dinlenirken gelişir. Fazla çalışmada kortizon hormonu üretilir.

  • komando kani var bende  (17.07.22 11:41:32)
her gün spor yapıyorum ama kilo alıyorum gibi cümleler kurmaya başlayabilirsiniz.

  • anten  (17.07.22 19:59:32)