[]

Remote çalışanlar o ülkeye gezmeye gidebiliyor mu?

Kontrat ile değil de, normal çalışan statüsünde olanları soruyorum. Sanırım o şekilde olunca çalışma vizesi sahibi oluyor çalışan.

1. Çalışan yazın 10 günlüğüne o ülkeye gidebilir mi?
2. Çalışan tamamen orada yaşamaya başlayabilir mi?
3. Çalışanın eşi çocuğu yukarıdaki durumlarda çalışana eşlik edebilir mi?

 
Şirkete ve yönetici onayına göre değişir bence. Karşılayabiliyorsa isterse sonsuza dek o ülkeden çalışsın.


  • dreamnesiac  (15.07.22 13:43:50) 
ulkeden ulkeye degisebilecek bir durum. ayni ulke icinde vize tipiyle de degisebilir. saglikli bir cevap icin daha spesifik sormaniz lazim.


  • lemmiwinks  (15.07.22 15:03:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.