Reflü hastaları…

Ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz? Aklınıza gelecek tüm tavsiyeleri alabilirim. Ciddi rahatsızlık vermeye başladı.
Teşekkürler.

rennie duo - ilaç
kudret narı

abur cubur çok az. yemek yedikten sonra 3 saat yatmamak, ve spor.
  • ayseee  (14.07.22 20:29:40)
Doktora gidip şikayetlerinizi anlattığınızda büyük bir olasılıkla mide asidi düzenleyici ilaçlar verecektir. Düzenli ve gerektiği kadar süre kullanmak çok önemli. Baharatlı, acılı yiyecekler yememek, yemek yedikten sonra yatmamak, gece yatmadan önce 3-4 saat önce yemek yemeyi kesmek, yüksek yastık ile yatmak, çayı ve kahveyi az ve açık tüketmek reflüm ile baş etme yöntemlerim arasında yer alıyoe.

  • boyalı kuş  (15.07.22 01:26:56)
Reflü ile ilgili bilinen en büyük yanlış mide asidi baskılayıcı ilaçlar içilmesidir. Bunları içince asit üretimi durur ve gıdalar midede epey uzun süre kalarak bozulur, ekşir, mayalanır/fermente olur ve 1 saatte boşalması gereken mide asit azlığından dolayı sindirimi yapamadığından saatlerce sindirimle uğraşır ve mide içeriği ağıza kadar gelir. Hatta ince bağırsakta hastalık yapabilir (bkz. Sibo)

Reflü ve mide asidi baskılayıcı ilaçlar, proton pompası inhibitörü kullanımı tam bir kısır döngüye sebep olur. Sen mide asidim fazla, reflüm azdı sanıp asit baskılyayıcı ilaç içersin halbuki tam tersi asidin az olugumiçin mide kısa sürede yemekleri sindirememiş ve ince bağırsağa yollayamamıştır yemekleri.
  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (15.07.22 14:39:13)