[]

Evde yapılacak bir uğraş

Hergün kahveye gidip boş boş muhabbet edip vakit öldürmek istemiyorum. Evde yapabileceğim bir uğraş arıyorum kendime. Hatta geliştirirsem yaptığım ürünleri ufak tefek satarım da diye bir düşüncem var.
Resim yeteneğim sıfır, onu eledim. Onun dışında aşırı masraflı olmayan, youtube'dan video izleyerek öğrenebileceğim neler olabilir?
Aklıma ahşap oyma, tesbih yapmak, bıçak yapmak gibi şeyler geldi ama alternatif fikirlere açığım.


 
basta biraz masrafli olabilir ama epoksi ile kalem, sus, anahtarlik, taki, ivir zivir vs yapiyor bazi kisiler.


  • sopiro  (14.07.22 09:08:12) 
2-3 ay bir tesbih ustasının yanında çalışıp daha sonrasında çok güzel şeyler çıkarıp guzel de para kazanırsın.


  • etna  (14.07.22 15:04:13) 
polimer kilden figür, takı vs. üretebilirsin.

çok ince işleyemem dersen normal kilden daha büyük mumluk, takı falan koymalık tabaklar yapabilirsin.
  • knight of cydonia  (15.07.22 03:01:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.