[]

Müzelerin ücretsiz otoparkları oluyor mu

Yoksa isparklara mı bırakmak gerek illa ki? Zamanında okullarla gittik ama bu ara boş bir zamanımız hanımla müze gezelim dedik. Topkapı, dolmabahçe vs var mıdır bunların otoparkı?
 
dolmabahçe’nin otoparkı var ama yer bulabilmek çok zor. topkapı da arabayla gidecek bir yer değil zaten. o yüzden uygun bir yere bırakıp toplu taşımayla veya yürüyerek bir rota oluşturabilirsiniz.

edit: sorunun ücretsiz kısmını sonradan gördüm. ücretsiz park yok. şehir merkezinde öyle bir şey olsa cem yılmaz’ın deyimiyle “orayı yıkarlar”
  • nrmnm  (13.07.22 23:40:08 ~ 23:44:17) 
ekleme yapayım, beylerbeyi sarayında otopark var ama isparklardan daha pahalı.


  • lapetite  (14.07.22 10:06:49) 
topkapinin otoparki yok. sirkeci tarafinda katli otoparkda yer bulabilirseniz oralara cekip yukariya yuruyerek ya da tramvayla 2-3 durak gidip girebilirsiniz.


  • exlibris  (14.07.22 11:54:11) 
@lapetite

beylerbeyi sarayi icin hemen yanindaki sabanci olgunlasma enstitusunun bahcesi de otopark olarak kullaniliyor. ama o da isparktan biraz daha pahali olabilir ama muze otoparkindan daha ucuz olabilir.
  • exlibris  (14.07.22 11:57:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.