[]

evde sigorta atma sorunu

merhabalar,

kedilerin su pınarının kablosu prize takılıyken koptu.
yani kabloyla, prize giren kısım birbirinden ayrıldı.
kapaklı prizden dolayı sanırım zaman içinde kablo çok fazla bükülmüş.

neyse ki kimseye bir şey olmadı ama sigorta attı doğal olarak.
sigortayı kaldırdım, hâlâ bazı prizler ve elektrik düğmeleri çalışmıyor.
apartmanın girişindeki elektrik kutusuna mı bakmak lazım, yoksa başka bir şey midir?

teşekkürler!

 
Apartman girişinde tek sigorta olur. Evde elektrik varsa sorun o değildir.
Evdeki tüm sigortalar kalkık haldeyken elektrik olmayan prizler varsa buna elektrikçinin bakması en doğrusu olacaktır

  • kisa  (12.07.22 23:36:49) 
altttan atsa hiçbir odada olmaması lazım. odayı besleyen sigortada bir sorun olmuştur. o sigortaya bi elektrikçi arkadaş baksın belki de prizde bir şey oldu. çözülür basit bir sorun.


  • turbo sadık  (13.07.22 00:09:23) 
kablo koparken kısa devre oluşmuş olabilir, o prize ait linyedeki sigorta atmayıp yanmış olabilir, o sigorta yandıktan sonra ana sigorta atarak elektriği kesmiş olabilir vs. yani linyenin sigortası yandıysa o sigortaya bağlı olan linyede elektrik olmaması normal olabilir.

ilk etapta sigortaları kontrol edebilirsin, bi kontrol kalemiyle bak sigortaların girişinde ve çıkışında elektrik olup olmadığına. girişte elektrik var çıkışta yoksa o sigorta yanmıştır değişmesi gerekir. fazla masraf çıkarmaz basit iş... anlıyorsan kendin de yapabilirsin. tabi ana sigortanın kapalı olduğuna emin olmalısın bu işi yaparken. veya elektrikçiye yaptırırsın sana kalmış...
  • konetsu  (13.07.22 09:13:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.