Sarayburnunda denize giren varmi

Doğma büyüme istanbulluyum. Sarayburnunda hiç denize girmedim. Derin mi, boyu aşıyor mu?

Akinti cok zorlar, yuzen oldugunu dusunmuyorum, hic duymadim. "Sarayburnundan sallandirmak" gibi birnsoz kalmis aklimin bir yerinde, osmanli doneminde oradan atiyolardi galiba cesetleri yok olmalari icin

  • fakyoras  (12.07.22 21:23:25)
Ne kadar yuzme bildigini bilmedigimiz icin gir ya da girme diyemeyiz.ama orayi iyi bilen birisi olarak ilk cevabim girme olur.

Illa ki aklinda kalacaksa sabah erken git oranin mudavimi adamlari,ihtiyarlari goreceksin.onlari takip et.girecegon yerler doldurma alanlar.bu yuzden kayalik uzerinden gireceksin ve girdigin yer boyunun uzerinde sonrasinda cukura geciyor ve akinti basliyor.iki yonlu akinti var.girmeden suyu seyrederek onu takip et.bir anda kendini eminone kadikoy vapurlarinin arasinda bulma ihtimalin var.kayalarin dibinde takilabilirsin.

Dedigim gibi sabah erken git oranin sahibi gibi takilan dayilara rastlayacaksin.iclerinde yaz,kis girenler var.sabah kosarak gelip,ordan yuzerek yedikuleye gidenler var.manzarayi seyret.ona gore davran.
  • duptıs  (13.07.22 00:24:34)
iyi bir yüzücü olsan da girme. oradan daha az akıntıda bile acayip sürüklüyor.

  • bergkamp  (13.07.22 00:39:34)
mayıstan ekime kadar yüzen bir ekip var, belli bir kısmında ayakların değecek sonra derinleşecek. Akıntı fazla iyi yüzücü değilseniz tavsiye etmem.

  • ludwig boltzmann  (13.07.22 11:10:37)