[]

Bu Apple biraz sıkıntılı mı?

Annemin iPad'ine uygulama indirmek istiyorum, "yükle" diyorum, benden Apple kimliği şifresi istiyor. Anneme sordum, "unuttum" dedi. Ben de "şifremi unuttum" seçeneğine tıkladım. Kurtarma telefon numarasını girdim, kod yolladı. Kodu girdim. Sonra kurtarma e-postası sordu, onu da girdim. Gelen kodu da yazdım ekrana. "Gönder" dedim. Bana dediği "48 saat içinde bilgilendirme mesajı alacaksınız". Mal mı bu ne değişik bir şekil? Ne demek yahu bu? Şifreyi sıfırlamak için 2 gün mü bekleyeceğim? Bir sıkıntı mı var yoksa sıkıntı normal mi?
 
çoğu insanın kurtarma epostası o deviceda açık oluyor. sms'ler de geliyor. yani pat diye 0'lamaya izin verse telefonun ya da ipad'in passcode'unu ele geçiren biri ANINDA icloud hesabının şifresini ele geçirebilir. mantıklı mı? değil.


  • ghilleinthemist  (12.07.22 15:10:24) 
Kısa süre içinde birden fazla kez ya da anormal bir cihazdan/konumdan şifre sıfırlamak istediğinde 48 saatlik bir bekleme süresine giriyor süreç güvenlik amacıyla. Bu sureyi beklemeden geçebileceğin bir yöntem yok. Ya şifreyi hatırlayacaksın ya da 48 saat bekleyeceksin diyor Apple. Süreci beklerken tekrar şifremi unuttum dersen 48 saat baştan başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam.


  • himmet dayi  (12.07.22 15:24:31) 
Evet konu kullanıcı parolası olduğunda Apple aşırı paranoyaklaşıyor. Hiç şakaları yok, ne yaparsanız yapın iCloud bilgilerinizi unutmayın.

Sanırım 2014'teki iCloud fotoğraf sızıntısı dengelerini hepten bozdu. Abarttıkça abarttılar, bankalar bu kadar takmıyor.
  • akhenaten  (12.07.22 17:22:38 ~ 17:23:28) 
icloud cihazda girili iCloud ise su sekilde sifirlayabilirsiniz:

Ayarlar>Isim>Parola ve guvenlik>parolayi degistir

eski sifreyi sormuyor burda, sadece ekran parolasini soruyor.
  • supergirl  (14.07.22 12:12:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.