İhracat sorusu

Merhaba
Şahıs şirketim var ve İngiltere'ye ihracat yapacağım. 10 kolilik ürün, takribi 3000bin Euro luk. Ayrıca, ito üyeliğimde var.

1- İhracat yapmak için gümrükçü ile anlaşmam yeterli midir yoksa illa İhracatçılar meclisi ğüyeliği yeterli mi?

Kaç kilo ? Tutar ne kadar ?

  • dunyatuhaf  (11.07.22 20:32:06)
Aslında eğer 3000 Euro ve 150 kg altında ise hiç birisine gerek yok.
Mikro ihracat, 300 kilogram ağırlığı ve 15 bin avro değeri geçmeyen, kat-i ve satış amacıyla yapılan (ticari olan), kısıtlaması olmayan ve farklı bir rejimi gerektirmeyen ihracat işlemlerinin, Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile yapılmasıdır

  • dunyatuhaf  (11.07.22 20:34:03)
Mikro ihracat sınırı 300 kilogram ve 15000 euro. Yurt dışında vergi ödemek istemiyorsan tek gönderini 800 dolar sınırını geçmemeli. Ertesi gün tekrar 800 dolarlık ürün gönderebilirsin.

Mikro ihracat'ı bir araştır, Navlungo'da detaylı olarak mevcut.
  • sorumatik  (11.07.22 20:38:03)
Tesekkurler arkadaslar
Mikro ihracat için, ETGBS onaylı bir tasimaci ile gönderilmesi gerekmiyor mu?
UPS, DHL, Fedex, PTT
Ben urünleri TIR ile göndericem, Davis Turner ile
Bilgisi olan arkadaşlar var mı?
  • maksat muhabbet  (11.07.22 22:27:50)