Ansiklopedilerimi Bağışlamak İstiyorum veya Ekşi Kitaplık (Editlendi)

selam elimde 55 cilde yakın ansiklopedi bulunuyor. büyük larausse, junior larausse vs... 3erli 5erli setler de var işte, hepsi çok temiz, öyle etrafta ihtiyacı olan çocuklara parça parça dağıtacağıma bir ilköğretim okuluna vermek istiyorum bunları. gerçi artık ansiklopedilere çocuklar tarafından nasıl bakılıyor bilmiyorum ama böyle birşey geçti aklımdan işte, bir aralar ekşi duyuru'da doğuya kitap bağışı diye başlıklar vardı, aradığımda yakın zaman için bulamadım böyle birşey, sadede gelirsek ne yapayım? var mı bildiğiniz yerler bunları toplayacak ve dağıtımını yapacak?

aslında yeni bir kampanya için önayak olsam çok güzel olur, böyle bir ekşi sözlük kitaplığı açılsa mesela? gerçi okullar kapanıyor galiba bu hafta ama ne diyorsunuz?

edit: geç bir saatte açtım, daha fazla kişiye ulaşması açısından azıcık yukarda kalsa çok iyi olurdu

bencede kesinlikle böyle bir çalışma olmalı bende kıyamıyorum bir çok kitap kıyafet ne bilim işe yarar bir çok şey ve en önemlisi ilaç birileri gerçekten ön ayak olsada bizde elimizden geleni yapsak

  • mavi kız  (17.06.10 00:30:30)
keşke bi kütüphane kursak, ödünç kitap alıp verilse belli aidatı olsa geç saatlere kadar açık olsa...

  • modo25  (17.06.10 01:35:04)
geçen sene kitap bağışlarıyla ilgili epey duyuru açılıyordu, bu sene pek olmadı gibi, tabi yei döneme okulları hazırlamak lazım.

  • hitchhiker  (17.06.10 02:18:22)
istanbul üniversitesi turan emeksiz yemekhanesine girerken bir afiş vardı... orada doğuya gönderilmek için kitaplar aranıyor tarzı bişiler yazıyordu.. yarın afiş ordaysa üzerindeki mail adresini alır yazarım buraya... afiş biraz eskiydi hala orada olmasını ümit ediyorum..

  • pekala  (17.06.10 02:42:56)