[]

Yurtdisindan kargoyla iPad

Gonderilebilir mi avrupa'dan turkiye'ye? Bir arkadasim ipadini unuttu, sigortali DHL ile falan gondersek calinma riski olur mu, gumruge takilir mi, vergi odetirler mi vs..? Kutusu falan olmayacak tabi ki, kisisel esya
 
Gümrüğe takılır. Vergisini ödersen alırsın. Yolcu beraberinde getirilen kişisel eşyalar gümrüğe tabi değil. Bu şekilde kutusuz diye gümrüğe girmeyecek olsa bunu ticarete döker insanlar zaten.


  • himmet dayi  (11.07.22 14:33:20) 
Vergisi ne kadar olur ki?


  • mirafiori  (11.07.22 14:36:44) 
Avrupada satip buradan yenisini alsaniz daha ucuza gelir. Vergi + musavirlik hizmetine -salliyorum- 5 6 bin odersiniz.


  • floydian  (11.07.22 15:11:30) 
AB üyesi ülkelerden gelen gönderiler için gümrük vergisi %18, özel tuketim vergisi %20.

ÖTV hesaplanırken gümrük vergisi dahil fiyatın %20’si alınacak. Bir de gümrüğe sunma ücreti falan var ama o 12 lira zaten.

Bu ürün faturalı gelmeyeceği için gümrük memuru internete girip iPad fiyatına bakacak. Atıyorum bu ürün 10 bin lira ise 1.800 lira gümrük, 2.360 lira ÖTV, 12,80 diğer masraflar olmak üzere toplam 4.172,80 TL ödersin. Tabii DHL masrafı bunun dışında.
  • himmet dayi  (11.07.22 17:01:43) 
kesin olarak gümrüğe takılır. satıp yenisini alması gerçekten daha mantıklı.


  • roket adam  (11.07.22 21:33:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.