nikotin yoksunluğu

bugün itibariyle sigarayı bırakalı 22 gün oldu. bıraktığımın ilk 3 günü nikotşn sakızı kullanmıştım, sonrasında ihtiyaç bile duymamıştım.

fakat son 4-5 gündür sinir stres ve odaklanamama problemleriyle ciddi bir nikotin yoksunluğu çekiyorum. kanıma nikotin girmeyeli 20 gün gibi bir süre oldu.

bu krizler ne zaman geçecek?
canım asla sigara istemiyor(ki o dumanı falan da istemiyorum asla) ama nikotin istiyor gibi bir durum oluştu artık.

1 sene devam eder. Hic durmadan, siddetini kaybetmeden. Ben yedinci aydayim. Bazen kriz geciriyorum resmen. Biraz daha sabir. Sunun surasinda gunese ne kaldi.

  • Kirmizibavul  (11.07.22 01:06:15)
nikotin krizi hiç durmadan, şiddetini kaybetmeden bir sene filan sürmez. fiziksel olarak vücudu tamamen rahat bırakması taş çatlasa bir hafta sürüyordur. sizi etkileyen kısım psikolojik bağımlılık. ona da ne tavsiye verilir bilmiyorum açıkçası. sigarayı kafada bitirmeden, "ben bu saçma şeyi niye yapıyorum? niye içiyorum?" diyemeden bırakmak gerçekten zor. sigarayı uzun vadede başarıyla bırakabilmek için klasik tabirle kafada bitirmek lazım diye düşünüyorum. irade savaşına girerseniz, sigarayı bırakarak önemli bir fedakarlık yaptığınızı düşünürseniz o hissin kaybolması mümkün değil.

ha arada kısa dönemli olarak vurabilir bunlar, yeni bırakmışsınız sayılır, ona yapacak bir şey yok. gerekirse kafanızı duvarlara sürtün, oturup ağlayın ama içmemeye çalışın. o istek geçiyor çünkü. her geçen gün daha da azalıyor.
  • der meister  (11.07.22 01:15:38)