[]

Bisiklet yarışında yeşil mayo vs. değişmiyor mu?

Bazılarının formasının yanında bisikleti de yeşil veya polka dotlu oluyor.

Kişilerin performansına göre değişiyorsa napıyorlar hemen bisikleti mi uyarlıyorlar o renklere?


 
bisiklet yarışlarında (büyük turlarda) çeşitli kategoriler var. Yeşil mayo sprint polkadot (benekli mayo) dağların kralı beyaz mayo genel klasmandaki en genç yarışçı (25 yaş altı olması lazım) ve sarı mayo da genel klasman lideri oluyor. Tabii bu bilgiler fransa turu için geçerli. İlk yarış gününden sonra mayo klasmanı liderleri belli oluyor ve mayolar ve/veya bisikletler buna göre süsleniyor. Örneğin sarı mayoda dahi kimisi takım şortunu olduğu gibi kullanmak istiyor.

şuradan detayları görebilirsiniz:
www.letour.fr
  • sparkle kiddle  (10.07.22 17:37:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.