[]

Yamaha r25 vs Yamaha xmax

Farklı tarzlar biliyorum ama motora yeni başlayacak biri için hangisi uygun olur?

Gönül r25 mantık xmax diyor gibi ama bu işlerden hiç anlamıyorum.

Şehir içi trafiğe pek girmem, uzun yolda kullanırım diye planlıyorum.

Alternatif tavsiyeler varsa ona da açığım.

 
Hiç anlamıyorsanız racing zaten almayın, 250’lik de almayın, daha küçük hacimli bir motosiklet alın derim. Scooter’larda Japondan şaşmamak lazım ama bütçe meselesi tabii.

Ben olsam scooter almazdım (şehir içine girmem dediğiniz için diyorum). Yamaha xsr 125 hem oturuş pozisyonu, hem tecrübe kazanımı, hem de güç açısından uygun bir model. Fiyat konusuna girmiyorum tabii.
  • orient blue  (09.07.22 21:21:12) 
Uzun yol için r25 sanki


  • olaylar olaylar  (09.07.22 22:12:10) 
Başlangıç için vitesli pek önerilmiyor. Bir de R25 oturuş pozisyonu açısından da çok sağlıklı değil. MT-25 olsa hadi neyse de R25 fazla iddialı olabilir. Trafiğe girmesen de ilk olarak hakimiyeti öğrenmek için XMax daha iyi olabilir. Bunlar zaten piyasası en yüksek motorlar. 1 yıl kullanıp sonra R25 ya da R6 artık ne istersen onu alabilirsin.


  • himmet dayi  (10.07.22 08:53:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.