Bu kaplumbağanin yaşı kaç?

Merhaba. Yıllar önce tahminen 20 sene vardır. Bahçede bir kaplumbağa bulmuştum. Tabi o zamanlar kaldığımız yerde yapılaşma azdı. Ve her yer agaclikti. Şu an o kaplumbağayi tekrar bulduğumu düşünüyorum. Olduğu yer sadece 1 dönüm kaldı. (yapılaşma yapılmayan)
Bu kaplumbağanin yaşı kaçtır acaba.
İkinci sorum ise yaşadığı yere de bina dikecek gözü dönmüşler. Ben bu kaplumbağanin yalnız olduğunu düşünüyorum ve aklımda milli parklar şube müdürlüğünü arayıp onu daha güvenli kırsal bir alana postalamak.
Lutfen fikirlerinizi bildiriniz? Teşekkürler.

Merhabai.hizliresim.com

Halka ve bölüm hesaplamasından yaklaşık 13-15 yaşında olduğu çıkıyor ama bu asla kesin değilmiş.

www.wikihow.com.trğaların-Yaşı-Nasıl-Anlaşılır

Tek başına değildir bence, mutlaka bir ailesi ya da sürüsü vardır. Belki de bölgesinden uzaklaşmıştır.

Ben olsam hiç dokunmazdım kendi habidatına.
  • John Bloor  (08.07.22 11:53:27)
@john muhtemelen 15ten büyük. ve yalnız olduğunu zannediyorum.
dediğim gibi habitatı kalmadı. şehrin ortasında son bin metrekarelik alan. önceden çok seyrek görünürdü. şimdi alan kalmayınca sık görünmeye başladı. ben de istemiyorum göndermek ama üzülüyorum da orda durmasına artık.

  • gameofannen  (08.07.22 12:05:42 ~ 12:06:27)
duyarlılığın için tebrik ederim. en kötü ihtimal köye giden bir akraba bulup verirsin

  • legalize marijuana  (08.07.22 14:14:23)
Köye de göndermeyi düşündüm. Ancak sonra düşününce köyde her yer tarım arazisi.yogun olarak traktör kullanılıyor. Ezerler diye korktum

  • gameofannen  (08.07.22 23:41:14)