Freelancer video edit işleri bulma

Bir süredir video montaj konusunda kendimi geliştiriyorum ve Freelancer olarak çalışmak istiyorum. Müşteri/iş bulma konusunda belli başlı freelancer siteleri mevcut ancak ilk işi buralardan bulmak konusunda soru işaretleri var kafamda. Çünkü gördüğüm kadarıyla bu işi yapan çok fazla insan var, yani rekabet bir hayli fazla. Bu sitelerin haricinde nasıl bir yol izlemek gerekir?

Bir de freelancerlık sürecinde "Şunlara dikkat et, bunu böyle yap" dediğiniz genel tavsiyelere de açığım.

Valla hocam network dedikleri şey bu. Yine sizin gibi freelance video edit işi yapan birini bulun, beğenmediği işleri size paslasın. Zamanla sizden memnun kalan müşteriler çevrelerine önere önere büyürler.

Ben bi 10 sene önce falan kartvizit bastırıp, ajanslara gidip elden kart verip böyle böyle diye söylemiştim. Oradan 1-2 iş geldi falan derken 3-5 sene sonra hayvan gibi network olmuştu.

Onun haricinde freelancer'lık derya deniz. Bi süre sonra sıkıntılı tiplere hayır demeyi öğrenirseniz kafanız rahat eder. Şimdiden kolay gelsin, başarılar.
  • plutongezegendegilmi  (05.07.22 19:02:20)