Topraksız 3lü prize fiş ekleme

Topraksız bir uzatma kablosu var elimde. Kablo kısmı dandik olduğu için daha kaliteli bir kabloyla değiştirmek istiyorum. Laptop'ın eski şarj adaptörünün topraklı kablosunu buna eklesem olur mu? Toprak kısmı boş kalacak?

Bununla ugraşmak yerine mahalledeki elektrikcide nalburcuda metreyle kablo satılır. Onlardan ucuza istedigin uzunlukta kablo kestirip kullanabilirsin
örnek kablo :www.hepsiburada.com

Yani ordan alıp ona eklemekle ugraşmaktansa böyle temiz bir kablo alıp uzatma kablosu yapmak daha mantıklı

Ha dersin ki yok ben saglam bir şey yapmayacagım. O halde dediginiz gibi de olur. Fakat topraklama kısmını boş bırakmak ayrı risk. Ayrıca laptop kablosuyla yaptıgınız uzatmaya Yüksek Walt çeken bir cihazı baglarsanız kablo ısınıp yanabilir yangın çıkabilir
  • limonlu eksi  (05.07.22 18:30:33 ~ 18:34:37)
evet olur.
Ama topraklı bir yeni uzatma kablosu almak her türlü daha kolay ve güvenli olur.

  • burfak  (06.07.22 11:00:50)
Toprak kablosu neden boş kalıyor? grup prizde topraklama demirleri yok mu?

Topraksız grup priz çok nadirdir, ama eğer öyleyse olur tabi ki topraksız. Topraklama kablosunun ucunu açık bırakmayın montaj yaparken.

Bu uzatma ile de yüksek wattlı cihazlar kullanmayın, şarj vs gibi topraksız aletler kullanın.
  • John Bloor  (06.07.22 13:00:25)