Tahta pencere

Taşınmak için ev bakıyorum, birtane beğendim internetten aslında ama camları tahta, ankarada ne gibi olumsuzlukları olur soğukta yağmurda vs.?

www.hizliresim.com

soğuk, sıcak ve gürültüye dair daha yalıtımsız bir camın/çerçeven olur.

çift cam ise iyidir, tek kötü yanı kışın soğuktan, yazın sıcaktan deforme olduğundan senede bir hadi iki senede bir bi zımpara vernik atılması gerekebilir.

ki ben severim bence bir eksi değil.
  • tenyalar bagirsakta yasar bagirmasakta  (05.07.22 14:34:26)
Çift cam ise ısı yalıtımı için sıkıntı olmaz, ama eskisi gibi tek cam ise ısı yalıtımı sakat.

  • John Bloor  (05.07.22 14:42:20)
fotoyu gör(e)meden yazıyorum; çift cam olsa bile çerçeveler bitikse kışın donarsın. kombiyi yüksek ayarda kullanırsın, bu da yüksek fatura olarak yansır. gürültüsü patırtısı da cabası olur.

  • Improbable  (05.07.22 14:54:54)
Tüm pencerelerin düzgün kapandığından, kapatıp elini gezdirdiğinde açıklık olmadığından emin ol.
Çerçevelerin duvarla birleşim yerleri yeni boyalı değilse açıklık olmadığından ve küf oluşumu olmadığından emin ol.
Açma kapama mekanizmalarının sağlam olduğundan emin ol çünkü yenisini bulamazsın.
Bu şartları sağlıyorsa ve evin fiyatı makul ve diğer bakımlardan iyiyse
Tutulabilir.
Isı kaçağı olacaktır ama sünger çekerek epey azaltılabilir.
  • Mirket  (05.07.22 15:46:22)
benim pencerelerim de ahşap doğrama, ankara'dayım ama çift cam olduğu için ısınmayla ilgili sorun yaşamıyorum.
üstelik sünger de yok camlarda, ben de çekme ihtiyacı hissetmedim.

önemli olan çürüme olmaması, zaten cilası falan varsa ve aşırı eski değilse olmaz.
çürüme dışında cilasında bozulma ya da cilada çatlak görüntü gibi şeyler olabiliyor, onlar ısı geçişini etkileyen şeyler değil.
elinizle iyice kontrol edin havanın ne kadar geçtiğini.
bunlarda sorun yoksa tutabilirsiniz evi.
  • blatta hiberna  (05.07.22 15:56:24)