Giriş Seviyesi Kahve Öğütücü

Ne önerirsiniz?

Şunlar için ne dersiniz mesela?:

Tchibo Manuel Kahve Değirmeni, Çelik, 21x5 cm
www.amazon.com.tr

Fakir Aromatic Kahve Baharat Öğütücüsü
www.amazon.com.tr

HARIO MSS-1DTB Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni
www.amazon.com.tr

Ya da motorlu bir model mi olsa?

Not: Sitede aradım ama kahve öğütücü için değil de kahve makinesi için sorulmuş sorular var sadece.

Bundan 2-3 yıl önce şu giriş seviyesi makine 900-1200TL civarıydı:
www.amazon.com.tr

Alabiliyorsanız bunu alın uzun yıllar kullanırsınız.
Fakir bıçaklı bir öğütücü, kesinlikle kahve için kullanılmaz. Öğüttüğünüz kahvenin bir kısmı un gibi olur, bir kısmı koca koca parçalar halinde kalır, dengeli bir öğütüm olmaz.
Verdiğiniz linklerdeki en mantıklı olan Hario.
  • gallienus  (04.07.22 20:19:22 ~ 20:20:12)
Bıçaklı ögütücü güzel olmuyor +1
Bir kısmı filtreden geçiyor ve bulanık bir kahve demleniyor. Eğer yüksek fiyatlara çıkamam dersen manuel değirmen bıçaklı öğütücülerden daha iyi. Biraz uğraşırsın o ayrı.

  • himmet dayi  (04.07.22 20:33:59)
HARIO MSS-1DTB size yeter de artar bile. Ben yıllar önce aldım. Hala bir tek bunu kullanıyorum. Üst segment elektrikli olanlardan da var. Ama ben yine hala bunu kullanıyorum. Manuel olanının kahvesi sanki daha lezzetli oluyor gibi

  • limonlu eksi  (04.07.22 20:36:03)
Hario olani bi al. Bir sure kullan. Bi bak bakalim taze cekilmis kahve sana gore mi. Yani farki gorebilecek ekstra efor ve vakit kaybina deger diyecek misin. O zaman orta seviye bir elektrikli degirmen alirsin

  • floydian  (04.07.22 21:09:48)
Encore derim, www.petracoffee.com'dan bakabilirsiniz. Oradaki modeli kullandım, memnundum. Ancak fiyat uçmuş :(

  • dreamnesiac  (04.07.22 22:09:10)
fakir'inkinden var 1 yılı aşkındır kullanıyorum. memnunum.

  • dedim ben sana  (04.07.22 23:23:04 ~ 23:25:43)
Hario al, sararsa timemore c2. Hario ile espresso yapamazsın, timemore ile çok memnun etmez. V60 için hario denemedir, c2'de tatmin eder.

  • Bruce  (04.07.22 23:48:28)
Hala üretiliyor mu emin değilim ama delonghi kg79. Espresso için kullanmayacaksanız, çok ince öğütemiyor.

  • inheritance  (04.07.22 23:49:18)
tchibonun aynı modelinden var, 2 kişilik double espresso yapmak istersen en az 10 dk çevir, çevir öğütmen lazım. bir ara sağ omuz bölgesinde sırtım ağrıyordu sınra fark ettim günde 4-5 kahve yapınca kol artık dayanmıyor.

bu değirmenler günde 1 en fazla 2 kahve içiyorsan olur. daha fazlası sıkıcı ve yorucu oluyor.
  • orpheus  (05.07.22 02:31:18)
Bende manueli var markasiz olmasina ragmen prolarla ayni performansta ama kol yoruyor, bi ara markasiz elektriklisini kullandik.

Simdi gidip cekilmis aliyorum.
Yarim kilo cekirdek 1 senedir kenarda bayatladi cöpe gidecek kimse cekmekle ugrasmak istemiyor, kahve hobin yoksa bunlara hic girme.
  • divit  (05.07.22 10:13:02)