[]

Kaçıncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri?

Dün yağlı güreşleri izlerken aklıma geldi istatistiklerine baktım, 2020'de pandemi nedeniyle yapılmamış ama onu 659. olarak saymışlar, sonraki 660 bu sene yapılan da 661. Yapılmayan organizasyonun da sayılması hatalı değil mi? Misal ben bu sene bi organizasyon düzenleyip 20 sene ara versem 20. senede yapacağım organizasyon 20. mi oluyor bu durumda? Bence olmuyor. Normali nedir bunun? Teşekkkür ederim.

ibb.co


 
Haklısın, söylem doğru değil. Ayrıca bu kadar zaman içerisinde eminim birçok kez yapılmamıştır.

"İlk kez 661 yıl önce düzenlenen Kırkpınar Yağlı güreşleri" denilebilirmiş.
  • kaptan memo  (04.07.22 11:17:48) 
Tabii Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde de yapılmadığı yıllar olmuş, onlar da sayılmıştır muhtemelen.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (04.07.22 11:22:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.