flaş patladı ama ceza yedik mi?

tahmin ediyorum lapseki civarlarında bir bölgede, hız sınırının 70 olduğu bir eds'nin önünden 72 ile falan geçtik ve flaş patladı. eşim geçen tüm araçlara flaş patlıyor dedi ama emin olamadık.

sizce ceza yazmışlar mıdır, yazdılarsa ne zaman e-devlete düşüyor?
hız ölçümü önceden yapılmış, ama fotoğraf sonra çekiliyor olabilir mi? çünkü flaşın önünden max 72 ile geçtiğime eminim.

Ceza için yüzde 10 aşım gerekiyor.
Ama flaş patladiysa yenmiştir diye düşünüyorum.
Herkese patlıyorsa bir sorun olabilir.
  • kisa  (04.07.22 01:07:43)
Sollama işareti varsa , sola kesikli çizgi devam ediyorsa sollayabililirsin demek. Hız limitine +10 ekle. Bişey yohtur yavv... rahat olun..

  • elitoangelito  (04.07.22 03:00:05)
72 ile hiz cezazi yemezsiniz, 77 uzeri olmasi lazim

  • balpolen  (04.07.22 06:51:28)
Yolun tamamı 70 değildir, kavşak yaklaşımı, ışık yaklaşımı gibi yerlerde 50’ye düşer, üzerinde siyah çizgi olan 50 işareti görene kadar da 50 olarak devam eder. O bölgede bu hız araliginda çalışan cok radar var. 70lik yolun 50lik kısmında yenmiş ceza, hayırlı olsun.

  • rezilrusfaadam  (04.07.22 10:04:12)
benzer bir durum uşak girişinde başımıza gelmişti 2-3 sene önce. valla bana 3 ay sonra e devletten mail geldi cezanız var hayırlı olsun diye. yoksa ben o ara e devletten sorgulamıştım sürekli ama göremeyince peşini bırakmıştım

  • niyazi mısri  (04.07.22 10:12:37)
geçmiş olsun, e devletten mail geliyor ceza ile birlikte. ceza gelirse haberiniz olur.

  • ayin yazari  (04.07.22 10:29:13)
Hız da yapıyordum çünkü, o yüzden kurallara uydum neden ceza yazıldı diyemem :) Ama flaşın önünden yavaş geçtiğim için emin olamadım. Hayırlısı diyorum.

  • roket adam  (04.07.22 10:45:25)
Bana da 2 kere patladi ceza gelmedi. Hizim da asiri dusuktu neye tetikleniyorsa artik.

  • divit  (04.07.22 11:55:02)
sabit radarlarda oluyor o. çankırı civarında çok kör etti beni o flaşlar.

  • argent dawn  (04.07.22 14:38:23)
lapsekiyi bilmem de bozhüyük’teki radar da gelen geçen arabaya flash patlatıyor ama ceza yazmıyor hız sınırını aimayana.
70 ise sınır 77 ye kadar yolu var, hatta kadran da 3-4 km fazla gösteriyordur, o yüzden 72 ile ceza yemezsiniz.

  • oz suser  (04.07.22 19:03:57)
Bozüyük'te parkur ortalama hız tespiti var. Giriş çıkış arasında hızınızı ölçtüğü için girişte her aracın plakasını alıyor.

  • Mistyimage  (04.07.22 21:46:58)