[]

1440 watt elektrik kaç tl?

soru başlıkta.
 
1440 watt yani 1.44kw/saat
Aylık tüketimin 240kw altında ise birim fiyatın 1.25 TL. 240kw üstüne çıktığında ise üstüne çıkan miktar bu sefer 1.89 TL den hesaplanır.

Kısaca 1440 watt dediğin saatte KDV dahil 1.80 TL tutarında bir tüketimdir.
  • ligussaraa  (03.07.22 21:27:21) 
Ufak bir bilgi vereyim. 1440 watt dediğiniz bir güç birimidir, 1 saat boyunca çalıştırırsanız 1440 W x saat enerji harcar. Bu da 1.44 kWh yapar, 10 saat çalıştırırsanız da 14.4 kWh enerji sarfiyatı yapar. Maliyet hesabını üstteki arkadaşın verileri üzerinden yapabilirsiniz diyecektim ama son zamlarla beraber kWh maliyeti 1.59 ₺ olmuş sanırsam.


  • aguilas negras  (03.07.22 23:24:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.