Kedimizin bebeğin kafasını ısırmaya çalışması rezaleti

Dün doğum yaptım, bugün eve geçtik. Ani olduğu için önceden koku alışverişi vs yaptırmaya fırsat olmadı.

Bebeği hemen kaçırmadık, koklamasına izin verdik, pattisiyle basıp üstüne çıkmaya çalışınca müdahale ettik.

Daha yarım saat bile olmadan bebek benim kucağımdayken kafasını kokluyordu, bir anda ısırmaya hamle etti. Normalde bizimle haşin oynar ama yabancılara karşı saldırgan değildir kesinlikle.

Şu an ev kalabalık olduğu için kedimiz saklanıyor ama bu gece ve Bundan sonra ne yapacağız hiçbir fikrimiz yok.

Kedimizin evden gitmesi söz konusu değil. Alıştırmak için ne yapmalı, ne yapmamalı onu merak ediyoruz.

kediler bazen oyun amaçlı ve sevgi gösterisi olarak da dişleyebiliyor.
saldırdığından emin misiniz?

bir de bebek, küçük çocuk falan gibi "küçük" canlılara karşı bazen temkinli olabiliyorlar.
alışması için zaman verin, alışacaktır.
sonuçta bebekle ikisi hep gözünüzün önünde olacak.
bir süre yine böyle şeyler yapabilir, yaptığında hayır deyin ve bebek olmadan da onunla zaman geçirip ilgi gösterin.
hayır dedikten sonra bebeği sevip onu dışlamayın, onu da sevin.
bol bol kucağınıza alın, ikisini bir aradayken hep sevgi gösterin.
bebeğin rakip olduğunu düşünmesin.

allah bağışlasın bu arada, gözünüz aydın :)
  • blatta hiberna  (02.07.22 19:46:30 ~ 19:51:53)
Muhtemelen bebegi tanıma amaçlı yapıyor. Tabi büyük ihtimal kıskançlık sebepli de oluyor. Malesef kediler kıskanç hayvanlardır. Komşumuzun kedisi yeni bebeklerinin gözüne büyük bir zarar vermişti. Aman diyim dikkat edin. Bebeginizden uzak tutun.

  • limonlu eksi  (02.07.22 21:41:26)
Bizim kedimiz de ısırdı bebeği ama çok hafif şekilde koklarken ısırdı. Şimdi bebeği evladı gibi seviyor, onun yanında yatar her gün sürekli gider koklar merak edip. Kedilerin bazen sevgi amaçlı çok hafif ısırması oluyor. Büyük ihtimal öyle yapmak istemiştir.

  • Boris  (02.07.22 23:13:05)