Dijital Piyano ile ses kaydı

En iyi şekilde çaldığım parçaları kaydetmek istiyorum. Fakat bütçem oldukça kısıtlı. Bu konuda tam olarak ne yapabilirim? Birebir ürün önerisinde bulunabilirsiniz çok iyi olur. Her tavsiyeye açığım. Şimdiden teşekkürler

Kulaklık çıkışı 6mm amfi jackı gibidir onu 3.5mm’ye dönüştüren adaptör + 3.5 to 3.5mm kablo ile herhangi ses kayıt cihazına giriş yapıp kaydedebilirsin. Fakat bu sefer kendin duyamazsın monitoring için ya bağladığın cihazdan çıkış alman veya belki o kulaklık girişini çoklaman gerekebilir.

Fakat elektronik piyanolarda konser için stereo out vs varsa daha rahat oradan çıkış alırsın kulaklıkla dinlersin
  • nhk ni youkosu  (02.07.22 17:58:23)
En iyi şekilde "iyi ses kartı + daw programları + güzel piyano plug inleri" ve bilgisayara usb-midi klavye bağlantısıyla alırsınız.

Sizin durumunuzda jak bağlantısıyla bilgisayarda audio kaydı yaparak,
veya jak kablosu ile yine ses kayıt cihazları ile yapabilirsiniz. (zoom h4n vs. gibi mesela)

ama midi ile yaptığınız kayıtlarda nota yanlışlarınızı düzeltebilir, şarkının herhangi bir yeri ile oynayabilir, nüansları değiştirebilirsiniz.
jak bağlantısı ile bunları yapamazsınız.

Piyanoyu hiç bir şekilde kablo ile bir yere bağlamadan da dediğim kayıt cihazları ile yapabilirsiniz ama bu sefer tuş seslerinden başka seslere bir sürü farklı ses de kayıtta duyulabilir. Bunun bir dezavantajı da, piyanonuzun hoparlöründen çıkan sese sadece mahkum kalmanızdır.
  • la traviata  (02.07.22 19:12:43)
once enstrumaninizin marka modelini belirtseniz ona gore dijital kayit alip alamadiginizi anlasilir.

eger dijital olarak aktaramiyorsaniz zaten line out ile ve bir ses karti yardimiyla direkt bilgisayardan kaydedebilirsiniz.

edit: eger ustte belirtilen plugin yolunu tercih edecekseniz, klavyenizi USB Midi yardimiyla bilgisayara baglayip, DAW icerisinde kullanacaginiz herhangi bir sanal enstrumani da rahatlikla kaydedersiniz.

esas isteginiz kendi piyanonunuzu kaydetmekse farkli, eger tusenizi kaydedip herhangi bir sanal enstrumani calmaksa farkli yontemler izlemelisiniz
  • idexo  (03.07.22 11:04:30 ~ 11:07:58)
@idexo Roland rp102

  • clones  (03.07.22 13:22:08)