Filipinli kız ile Türkiye'de evlenmek

Merhaba,

İnternetten tanışıp konuştuğum, 3 aydan fazla bir süredir ilişki içinde olduğum kızı Türkiye'ye getirip evlenmek istiyorum.

yargılamadan cevap verirseniz sevinirim.

ben internette araştırma yaptım ama cevap bulamadığım bir soru var:

Turizm amaçlı eVisa ile Türkiye'ye geldiğinde evlenebilir mi?

daha önce böyle bir şey yapmış birisi ya da tanıdığı olan varsa genel tecrübelerini de benimle paylaşabilirse çok makbule geçer.

ülkeye nasıl geldiği ya da hangi izinlerle kaldığı önemli değil gerekli belgeleri sunabildiğiniz sürece. türkiyeye gelmeden önce bu belgeleri tamamlamasını öneririm, listesi hemen her belediyenin sitesinde var.

  • posthuman  (01.07.22 09:18:23)
benim bir arkadaşım pilipinlerli bir bayanla evli. yaklaşık 5 seneden fazla evli. 1 sene önce vatandaşlığı almıştı bayan.

  • mikahakkinen  (01.07.22 09:49:43)
Ülkeye gelmek için uçak vs masraflarını senden isterse direk engelle geç, Türkiye'den çok kişi böyle dolandırıldı haberin olsun.

Sorunun cevabını bilmiyorum da uyarayım dedim.
  • solo  (01.07.22 10:04:54)
Abimin 5 yildan fazladir birlikte oldugu filipinli sevgilisine 9-10 kere basvurmus olmasina ragmen red verdiler, en son vazgecti. Kiz orada kurumsal bir firmada calisiyor biz de buradan her turlu belgeyi sagladik. Gelince evlenilebiliir mi emin degilim ama bence evlenilebilir, onemli olan gelebilmek. Afgan suri yuruyerek geliyor filipinli turist parasiyla evragiyla 10 gunlugune gelemiyor

  • mirafiori  (01.07.22 12:12:26)
Cevaben: Turistik vize ile geldiğinde evlenebilir tabii, ama dönmemesi için evlendikten sonra nasıl bir yol izleyeceksiniz onu araştırın derim ben.
Ancak diğer yandan solo+1, 3 ay yahu...

  • SiyamkedisiZorro  (01.07.22 14:51:04)
Uluslararası evlenme ehliyet belgesi gerekiyor. Filipinliler genelde boşanamıyorlar evliliklerinden ve dışarıda nikah kıymaya yöneliyor ya da ömür boyu ayrıldıkları kişi ile evli gözüküyorlar.

Bu evlenme ehliyet belgesi ikinci evliliğe engel bir durum var mı onun belgelendirilmesi, evlendirme dairesi sizden bunu isteyecektir.
  • osmanyueksel  (01.07.22 21:46:15)