[]

İzmir'de terapist - psikolog - psikiyatrist tavsiyesi

Merhaba, motivasyon ve konsantrasyon eksikliğim en üst seviyeye çıkmış durumda. Yeni bir şey de değil, 5-6 senedir falan böyle ama bir şekilde idare ediyordum. Corona döneminde eve kapanıp yalnızlaşınca daha kötü oldu. 2021 sonunda iş değiştirip üstüne bir de 18 sene sonra İzmir'e aniden taşınınmam gerekince motivasyon iyice sıfırlandı. (izmirliyim ve hiç sevmem izmir'i, kaçmıştım 18 yaşında ama istanbul ve londra'dan sonra hayat beni geri getirdi.) Eskiden mesela sürekli piyano çalayım, yoga yapayım, çizim yapayım, yemek yapayım, bir şeyler okuyup öğreneyim, kayağa gidemesem bile kayak videoları izleyeyim diye uğraşırdım ama son birkaç aydır içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Aslında içten hiçbir şey yapmak gelmemesi depresyon belirtisiymiş ama öyle bunalımlı değilim, normal hayatıma devam ediyorum, sevdiğim sınırlı sayıdaki insanla görüşmekten zevk alıyorum, komik bir şey olunca gülebiliyorum.

Bir de erteleme huyum var. İşten ayrılırken psikoloji masterı yapan arkadaşım çekmecelerimin dağınıklığını görünce şoka girmişti. lazım olur diye bir şeyi getirip atmışım, sonra onu unutup tekrar tekrar getirmişim. (Evim derli toplu ama genel anlamda benzer şekildeyim.) "Keşke daha önce görseydim, senin kafan burda değil, bu basit bir sorun değil" dedi. "Ben dağınığım, benim konsantrasyonum düşük, yok ben bağlanamıyorum, ben çabuk sinirlenirim, vs. böyle şeyleri insanlar kişilik özelliği sanıyor, bunlar kişilik değil, travmalar sonucu oluşan savunma mekanizmaları, çözmek için iyi bir terapistin o travmayı bulup çözmesi lazım, ancak öyle kurtulabilirsin" dedi.

Tabii iş değişikliği, şehir değişikliği vs derken bunu da iyice zamana yaydım, birkaç ay daha geçti üstünden. İstanbul'dayken birini önermişti Timur Harzadin adında, ama bu pahalılıkta izmir'den istanbul'a gidip gelmek de pek akıl kârı değil artık maalesef. izmir'de bu şekilde ilaç vermeyecek, acun dizisi tarzı "canım ne şekersin sen, neler çekmişsin, geçecek geçecek" deyip yollamayan, ilk seanstan "ben bundan kaç lira çıkarırım?" diye para hesabı yapmayan, dinleyip anlayıp derinlere inip çözüm geliştirecek terapist öneriniz varsa çok mutlu olurum.

Sabırla buraya kadar okuyanlara da çok teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.