Trafik Tescil / Ruhsat

Selamlar,

Simdi 2.el bir arac aldiginizda noter size bir sureligine ruhsat yerine kullanabileceginiz bir devir belgesi veriyor. Bir noktadan sonra tabiki gidip ruhsatinizi almaniz gerekiyor. Simdi ruhsat almak icin bir muameleci ile gorustugumde ruhsatin posta ile gonderilecegini soyledi. Internette arastirinca da benzer birseyler soyleyen haberler gordum. Sorum su: Boyle birsey var mi harbiden, yani hic bir sey yapmadan gonderiyorlar mi? Noter belgeyi verirken boyle birseyden bahsetmedi...

tesekkurler simdiden.

eğer araçta plaka değişim talebiniz falan yoksa, yani aracı satın aldığınız il ikamet ettiğiniz il ile aynıysa noterde satışı yaptıktan sonra 15 gün içerisinde ikametinizin bağlı olduğu ilçe emniyet müdürlüğünden ruhsatınızı alabilirsiniz. 15 günü aştığı taktirde posta ile yollanacağını söylüyor yeni kanun. ne kadar gerçekçi bilemem. henüz posta ile ruhsatını alan kimseyle de karşılaşmadım.

çok yoğunsan falan deneyebilirsin tabi ama eğer müsait bir günün varsa gidip alıver ruhsatını. :)
  • hevipeyra  (16.06.10 19:08:11)