ehliyet almadan önce özel direksiyon dersi

otomatik vites ehliyeti almak istiyorum.

sizce önce bir kursa yazılıp orada derslere girip, ehliyet aldıktan sonra özel direksiyon dersi mi alayım yoksa kurstan önce bir hocayla çalışayım mı?

hiç direksiyon bilgim yok, araba kullanmadım.

Kurstan sonra , gerekirse almanız daha mantıklı bence.

  • ataman  (28.06.22 15:49:52)
istanbul anadolu yakasında özel direksiyon dersi veren birini tanıyorum, bu işten bir çıkarım yok maksat iki tarafa da faydam olsun. ilgilenirseniz paylaşabilirim.

  • kenarortay  (28.06.22 15:54:48)
özel derslerde trafiğe de çıkacaksın, ehliyetin olmadan trafiğe çıkman yasadışı. kurs sırasında da trafiğe çıkartacaklar ama yanında hocan ve kurs'a ait özel araç olacak hoca isterse aracı kontrol edebiliyor.

  • selam  (28.06.22 17:31:55)
seninle aynı durumdaydım geçen sene 5 saatlik özel ders aldım verdiğim en mantıklı karar. trafik raconuyla ilgili şeyleri sen sürerken anlatıyorlar+ hocanın ayağının altında gaz,fren var en zor yerleri sokup güzelce pratik yapabiliyosun. bence kesinlikle git.

ben araba satın aldım ancak tecrübem olmadığı için otobüsle ders almaya gittim düşün bak 5 günün sonunda kendi arabamla çıkmaya başladım. kursun arabasıyla kendi sokağıma girdim, zor yerlere girdim bilerek 1200 tl idi sanırım benim ödediğim tutar.
  • kanasla intihar eden adam  (28.06.22 19:22:49 ~ 19:24:40)
Selam +1
Önce kurs+ehliyet sonra özel ders

  • epitaf  (28.06.22 23:48:59)
Ne zaman trafiğe çıkacağınıza bağlı. Planınız nedir? Mesela ehliyeti aldıktan sonra araba alma planınız mi var? Yoksa ehliyeti alıp çekmeceye mi atacaksınız? Bunları bilmek lazım.

  • el conquerador  (29.06.22 03:11:25)