[]

ortopedi mi yoksa fizik tedavi mi

merhaba. diz kapağımda 1 haftadır feci bir ağrı var. bir de sırtımın ortası ağrıyor. ben bu rahatsızlıklarımdan şikayet için hangi bölüme başvurmam gerek?
 
ortopediye gitmelisin. bu işler genelde ortopedinin seni fizik tedaviye yönlendirmesiyle yürür. hatta ortopedik bir sorun yoksa beyin cerrahına bile havale edebilir.


  • burty  (28.06.22 10:17:16 ~ 10:18:04) 
sırt, bel, boyun, bacak gibi ağrılar ortopedik olmasının yanında nörolojik de olabilir. omirilikten de kaynaklanabilir. bu tip durumlarda beyin cerrahının bakması gerekebilir. benim diz ağrılarımın sebebi bel fıtığı çıkmıştı. böyle bir durum varsa beyin cerrahına gitmeniz gerekebilir ama sizin ilk ortopediye gitmeniz daha sağlıklı.


  • burty  (28.06.22 10:24:29) 
ben fizik tedaviye gidiyorum, genelde ortopedi de oraya yolladigi icin iki kez ugrasmamak adina.


  • bay b  (28.06.22 10:34:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.