Bu dünyaya ne için geldiniz?

'Ben bu dünyaya ...... için gelmişim', diyecek olsanız, boşluğu nasıl doldurursunuz?

Örneğin;
Ben bu dünyaya çocuk bakmak için gelmişim.
Ben bu dünyaya temizlik yapmak için gelmişim.
Ben bu dünyaya spor yapmak için gelmişim.
Vs.

Anam babamin istegi

  • floydian  (27.06.22 17:42:46)
Dert çekmeye gelmişim.

  • die so slowly  (27.06.22 17:44:58)
Yemek yemek için.

  • Bruce  (27.06.22 17:50:17)
mutlu etmek. herkesi mutlu etmeye çalışıyorum kendimce

  • roket adam  (27.06.22 18:01:11)
mac izlemek. kendi sectigim ve sevdigim bir sey oldugu icin. yoksa herhangi bir sebep veya amac ugruna dunyaya geldigimi, evrende benden yana veya bana karsi bir tutum oldugunu vs. dusunmuyorum.

  • der meister  (27.06.22 18:11:55)
Herkes gibi sınava tabi tutulmak için.

  • etna  (27.06.22 18:18:03)
Öylesine takılıyorum.

  • Amaranta ursula  (27.06.22 18:47:25)
cogu insanlar baskalarinin hayatini yasamak icin geliyor. yani kendi olamadan gocup gidiyorlar. cogunlak cocugu baskalari icin dogurur, cogunluk temizligi kendisi icin yapmaz baskasi icin, sporu kendi icin yapmaz baskalarina guzel gozukmek icin yapar..

ornek verdiklerinin hicbiri bu dunya ya da evren icin hicbir sey ifade etmez.
  • ubi dubium ibi libertas  (27.06.22 19:06:08)
az once mamudo kurban dinliyordum ibrahim tatlises'ten simdi bu soruyu okudum. kurbanim ben. ankarada dayim olmasi da benim kurbanligimi degistirmez. ben kendi kendimi kurban ilan ettim bile hadi gecmis olsun

  • ala09  (27.06.22 21:15:26)
Gezmek için.. hareket halinde oliim de yeter ki, nereye gittiğim önemli diil B-)

  • abuzer  (27.06.22 21:51:16)
Her şeyi derinden hissetmek için gelmişim gibi.

  • jjimyl  (27.06.22 23:22:27)
dünyaya gelmek terimini kabul etmediğimi belirtmek istiyorum. bu terim daha çok dini kaynaklardan türetilmiş. ben dinlere ve dinlerin söylediklerine inanmıyorum. dolayısıyla dinin beyinlere kodladığı terimleri de kabul etmiyorum.

dünyaya gelmedim. dünyanın bir parçasıyım. vaktim gelince öleceğim. ben öldükten sonra hayat devam edecek. insanlık sürekli olarak bu ölümler sayesinde tazelenecek. tıpkı sonbaharda yaprak döküp baharda tekrar yeşillenen ağaç gibi.

yaşıyorum. bunu düşünsel bir kalıba sokma ihtiyacı hissetmiyorum.
  • Leonardo~Da~Vinci  (27.06.22 23:26:11)
insan olmaya geldim,
bu kadar oldu.
olmuş mu?
olmamış.

www.youtube.com
  • ananiyimioguz  (27.06.22 23:46:43)
Çile çekmeye...

  • E.R.W.  (27.06.22 23:55:02)
ibretlik hikaye olmaya...

  • guitarissimo  (03.07.22 23:45:08)