[]

Müzikte bu durumun adı var mı

Bir albümün her şarkısına o kadar aşina oluruz ki bir şarkının sonunu dinlerken sonraki şarkının introsunun çoktan kafada dönmeye başlaması durumu olur, bunun adı var mıdır?
 
Hayır yok :)


  • freebird5406_2  (27.06.22 11:43:35) 
Dedigin durumu ben de yasiyorum bazi albumlerde ama bu muzikle degil psikolojiyle ilgili bir durum bence


  • floydian  (27.06.22 11:46:34) 
bu durumu kaset çalar zamanından beri yaşamadığımı şimdi farkettim. mezdeke, muazzez ersoy nostalji 7-8-9, ragga oktay, bomfunk mc's, hakan peker albümlerinin şarkılarını bu şekilde daha şarkı başlamadan kafada mırıldanmaya başlardık. ses biraz fazla açıksa şarkı arasındaki beklemede o birkaç saniyelik hışırtı...

şimdilerde bazı sanatçılar albümlerinde bir hikaye anlatımı yapıyor. hayko cepkin benim her albümüm giriş-gelişme-sonuçtur, hikaye anlatır diyor. röportajlarında belki bu durumun adını koymuştur.
  • onemoremile  (27.06.22 11:55:53) 
Ben de yaşıyorum bunu. Adını bilmiyorum ama bunu bazı gruplar özellikle yapıyor, yani şarkıları teker teker bestelemek yerine albüm olarak tasarlıyorlar, o yüzden bir şarkıdan sonrakine geçiş çok daha doğal oluyor. Concept album diyorlar böyle albümlere.


  • plutongezegendegilmi  (27.06.22 12:30:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.