melodik black metal albümü arıyorum

ya bu 90'larda çıkmış, 2005'ten sonra da yok olmuş gitmiş bi müzik türü sanırım, ya da ben bulamıyorum. encyclopaedia metallum'da milyon tane kayıt var ama random 3-5 tane dinlemeye çalıştım, müziği bulamadım, ya da çok kötü şeyler denk geldi, o yüzden bir bilene sorayım dedim.

sacramentum, dissection, vinterland, illnath ayarında grupların albümünü arıyorum. ha normalde black grubudur, ama melodik bi albüm yapmışlardır, o da olur.

ama death (misal amon amarth gibi) olmasın.

örnekler:

www.youtube.com

teşekkürler.

  • die so slowly  (27.06.22 11:38:20)
amorphis - tuonela albümü olabilir komple, eğer doğru anladıysam

  • teritori  (27.06.22 11:48:19)
@teritori, sağolun hocam ama o melodic heavy metal, black değil :) greed'i seviyorum ama bu albümde.

@edmond hocamın gönderdiği de trash mesela.

@die so slowly, Wyrd güzelmiş, sardı. Teşekkürler.
  • plutongezegendegilmi  (27.06.22 12:25:41)
Ben de oyumu Amorphis- My kantele den yana kullanıyorum.
küçük bir ihtimal dark tranquility olabilir.

bonus : "therion"
  • janavarorion  (27.06.22 12:38:00)
melodic black metal = klavye'nin veya synth'in dahil oldugu black metal.

dimmu borgir ve cradle of filth var.
  • buenosdias  (27.06.22 14:02:29)
Agathodaimon var bilindik

  • baal  (27.06.22 14:17:14)
Burada hatırı sayılır albüm var tam aradığınız ayarda olur mu bilmiyorum ama.
www.last.fm
Edit: verdiğiniz linklerin hiçbiri çalışmıyor.
  • Amaranta ursula  (27.06.22 14:40:18 ~ 14:47:28)
Ancient'ın Night Visit albümü, bu türde en sevdiğim iki parçayı içinde barındırıyor: Horroble ve albüme ismini veren Night Visit. Black Metal'in saflığına duyduğum bağnazca inancım ve daha çok da üşengeçliğim yüzünden albümü hiç açıp baştan sona dinlemedim maalesef.

  • huçi kuçi  (27.06.22 15:09:39)
@amaranta, modlar başlığı düzeltirken bozmuşlar muhtemelen, hepsi lowercase olmuş. Düzelttim şimdi.

link efsaneymiş, teşekkürler.

edit: soruyu sormadan önce tereddüt etmiştim, ya niş bi tür, cevap gelmez, boşa database'i işgal edicez falan diye ama ne güzel şeyler geldi. teşekkürler herkese.
  • plutongezegendegilmi  (27.06.22 15:37:38 ~ 15:39:05)
Abo, metal kültürü gerçekten ölmüş. Adam melodic black demiş; Artillery'ler, Amorphis'ler, Therion'lar havada uçuşmuş. Ah ulan Z kuşağı...

youtu.be
www.youtube.com

Bunlar da benden olsun.
  • Solit  (27.06.22 16:48:33)
Anorexia nervosa - redemption process,
graveworm - as the angels reach the beauty,
children of bodom - something wild,
primordial - to the nameless death. Bunlar yıllardır çevire çevire dinlediğim kötü şarkısı olmayan albümler. Bu grupların diğer albümlerini de tavsiye ederim.
  • baal  (28.06.22 08:19:11)