Polisiye türü

Arkadaşlar, katili tahmin etmeye çalıştığımız, kurgusu zekice işlenmiş olan "Kanıt" dizisi gibi olaylara ince değinen bir film veya dizi önerebilir misiniz? Kitap da olur. Not: Ahmet Ümit ve John Verdon dışında. Onların eserlerini bitirdim.

sherlock?
lucifer da dahil olabilir belki.

  • jelly bear  (26.06.22 13:54:06)
forbrydelsen tam aradığınız dizi

  • respect  (26.06.22 14:05:20)
terry gerritsen ya da john le carre romanları, ilki tıbbi polisiye ikincisi casus romanları yazıyor.

  • tadellesever  (26.06.22 14:17:15 ~ 18:56:20)
Benim için "katil kim" kitaplarının kraliçesi Agatha Christie, oku oku bitmez hem.

Dizilerde de hepsi biraz eskidi ama Rizzoli & Isles (Gerritsen'in romanlarından uyarlama), Castle ve the Mentalist çok güzeldi.
  • kobuzchu kiz  (26.06.22 15:37:42)
Kitap: gaston leroux - sarı odanın esrarı

  • oldtimer  (26.06.22 15:42:18)
tam bir polisiye de degil ama life of david gale diyorum. zekice kurgulanmis bir cinayet hikayesi.

  • Kittie  (26.06.22 16:04:14)
The mentalist

  • mungojerry  (26.06.22 16:12:27)
Forbrydelsen
Bron broen
Broadchurch
Cardinal
The missing

Filmler
A perfect murder
Hodejegerne
  • a r a m i s  (26.06.22 17:25:26)
terry gerritsen +1

Tatlı tatlı gidiyor. Bütün seri bitecek diye üzülüyorum.
  • put it in your appropriate place  (26.06.22 17:49:55)
Hercule poirots dizisi vardı onu da bulursanız izleyin derim ben.

  • bigcaptain  (27.06.22 10:19:00)
- Garange +1 (çok severim, bütün kitaplarını okudum, yeni kitap çıksın diye bekliyorum. kötü kitaplarını bile "keşke okumasaydım" diyemedim.)

- Joe Nesbo (bunu da kitapçıda biri önerdi diye başladım, fırsat buldukça alıyorum kitaplarını)

- Tess Gerritsen'ı yazmışlar zaten.

- John Verdon da güzeldir.
  • arpaci kumrusu  (27.06.22 12:40:04)
Celil Oker-Remzi Ünal serisi. Keşke hafızamı kaybedip tekrar tekrar sıfırdan okusam.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (27.06.22 12:46:58)