Photoshop Arka Plan Temizleme

Ürün çekim çadırında çekim yaptıktan sonra arka planı temizlemek istiyorum. Yani sadece ürün resmini png olarak kaydedeceğim ama bir türlü kusursuz bir temizleme yapamadım. Photoshopta çok uzman da değilim. En kolay ve temiz nasıl yapabilirim bu işi? Resimleri web sitesinde kullanacağımız için girintili çıkıntılı çirkin bir resim olmaması önemli. Örnek resmi de ekliyorum.
Bu şekilde 100-150 arası resim var temizlemem gereken. Pratik bir yol önerirseniz çok makbule geçer.
Aynı gruptan ürünlerin fotoğraftaki yeri, açısı hep aynı. Yani bu ambalajdaki bütün fotoğraflar çadırda sabit noktaya konup sabit tripoddaki makine ile çekildi. Belki kolaylaştırır diye belirtmek istedim. Teşekkürler.

eğer çok profesyonel bir çözüm istemiyorsan hızlıca bu siteden ürünlerin arka planını silebilirsin.

www.remove.bg
  • barracudaa  (25.06.22 15:43:42)
@barracudaa bu siteyi biliyorum, kullandım da ama sadece 1 foto ücretsiz. ondan sonrakiler de fotoğraf kalitesini çok çok düşük kaydediyor, orijinal kalite için ücret istiyor. 3-5 foto olsa hallederdim ama çok fazla olduğu için çok para tutuyor

  • mustafakesekci  (25.06.22 15:58:28)
Eğer birkaç tane ise ben yardımcı olayım. Ama sürekli yapman gereken bir iş ise Photoshop'ta Pen Tool'un nasıl kullanıldığını öğren (youtube'da tonla video var). O şekilde kusursuz yaparsın. PS'in magic wand tool'u şeffaf şeyler için düzgün çalışmaz. Color range ya da Select Object toolları da düzgün çalışmaz şeffaf yüzeylerden ötürü.

edit: i.imgur.com

bunu pen tool ile 1 dakikada yaptım mesela. arkaplanı bilerek siyah yaptım, nerelerden kestiğim görünsün diye.
  • himmet dayi  (25.06.22 16:03:40 ~ 16:08:47)