Kalori Yakma Hk.

7000 kalori = 1kg gibi üç aşağı beş yukarı bir hesap var diye biliyorum.

diyelim ki ben günde 1000 kalori yaktığım bir egzersiz yapıyorum.
erkek bedeni de genelde kendi kendine 2000 kalori durduğu yerde yakyor üç aşağı beş yukarı.

hadi yedğim yemek birinci kısmı dengelesin diyelim.

günde 1000 kalori açık oluşuturyorum kısaca.

bu durumda gerçektne günde 150 gram veriyor muyum? bu işin başka parametreleri var mı?
yani "abi ben günde 1000 kalori yakıyorum, haftada 1 kilo net yakıyorum" diyebildiğim b idurum var mı

genel olarak, evet. metabolizmana göre de değişir ama günde 1000 kalori açığı verirsen haftada 1 kg verirsin.

  • gabe h coud  (25.06.22 15:06:13)
Yüksek yoğunluklu egzersizlerde enerji büyük oranda kaslardaki karbonhidratlardan gider, ki kas ve karaciğerde yaklaşık 2000 kalorilik rezerv vardır, egzersizde yağ kaybı çok düşük olur, o nedenle egzersizde harcanan kalori diyetteki sporcular tarafından kalori açığına çok eklenmez, ben eklemem mesela zira o açık yediğin öğünlerle geri alınır, sporla yaktığın yağ da dediğim gibi çok düşük olur sen ee 5 gram ben diyeyim 10 gram, o nedenle spor yapıyorum yağ yakıyorum gibi bir şey pek olmuyor.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (25.06.22 15:31:10)