[]

Hangi temizlik malzemelerini almalıyım?

Yeni bir ev kiraladım, haftaya taşınacağım. Temizlik için de bir ton para vermek istemiyorum. Elimden geldiği kadar kendim yapacağım. Hangi malzemeler lazım olur? Neler almalıyım? Fikir verirseniz çok makbule geçer.

Yerler (fayans ve laminant parke) silinecek.
Mutfak dolaplarının içleri ve dışları silinecek.
Lavabo ve wc taşları silinecek
Gücüm yeterse bir de camlar silinecek.

 
Yerler fayans ve parke için şu tablet mop seti, artık her market ve ucuzluk pazarında var, linki örnek olsun diye attım

www.hepsiburada.com

Camlar için mikrofiber bezler

Ve bunları kullanmak için genel yüzey temizleyici
  • freebird5406_2  (25.06.22 13:56:54) 
bol çamaşır suyu.

bir de köpük tarzı fısfıslı yine çamaşır suyu bazlı temizleyici. bimde güldal diye bi köpük temizleyici almıştım yağ çözme konusunda baya iyi.

bi de kettle götür elektrik varsa. sıcak su işini kolaylaştırır. ayrıca kalın temizlik eldiveni.
  • floydian  (25.06.22 13:58:11) 
Yapaman.

300-400 e gelen bulursunuz en kötü apartmanı temizlemeye gelen kimse ona sorun yarım gün bile olsa profesyonel biri yapsın.
Yine de almanız gerekenler çamaşır suyu, krem yüzey temizleyici (cif), parke yüzey temizleyici, cam sil, toz bezleri, yer bezleri, vileda kovası ve sağlam bir paspas (parex iyidir mesela sakın püsküllü bişey almayın) süet gibi olan cam bezleri veya bas çek, fayans ve diğer yüzeyler (mutfak dolapları vs) ayrı bi kova/leğen, sirke veya karbonat, tuvalet fırçası. Bunlar şart olanlar.
Arap sabunu, kireç önleyici sprey, başka özel yüzey spreyleri de olabilir. (Beyaz eşya, fayans vs) keyfinize ve bütçenize göre.
  • rewlack  (25.06.22 13:59:46) 
Banyo-mutfak lavaboları, klozet için mavi güç-sarı güç ikilisini tavsiye ediyorum hem ucuz hem de etkili.

Kireç çözücü alın, banyo duşakabin musluk vs.de kireç artığı-sertleşmiş sarılaşmış kir varsa hemen söker. Ama döktükten sonra orda beklemeyin pencereleri açın havalansın siz solumayın. Başka deterjanla da sakın karıştırmayın.

Duşakabin yoksa çekçek alınabilir yerleri temizledikten sonra suyu çektirmek için. Balkonda da kullanılır.

Lavabo fırçası, wc fırçası olmalı. Bulaşık süngeri olmalı bikaç tane hem lavabolar hem klozet için.

Camsil olabilir, aynalara ve camlara ama silikonsuz alın ki iz bırakmasın.

Kaba pislik varsa (süpürgeye zarar verecek sertlikte) bi faraş ve fırça alın önce onları temizleyin sonra süpürge çalıştırırsınız.
  • megalomaniac  (25.06.22 14:33:49) 
Bulaşık teli alın. Kireç artığı vs temizlemek için.


  • ykyt  (25.06.22 14:54:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.