Duşakabin zemininin rezil küflü görüntüsünü düzeltmek

Fotoğraftaki gibi yer yer siyah, çirkin bir görüntü mevcut.

Usta falan çağırmadan kendim yapmak istiyorum.

Ne alayım nasıl yapayım tarif edebilir misiniz?

çamaşır suyu.

  • baylarbayi  (24.06.22 23:55:34)
Hocam silikona işlemiş.

Denerim ama sanki silikonu söküp yeniden uygulamak gerekiyor.
  • chicha_v2  (25.06.22 00:14:48)
Silikon küflenmiş maket bıçağı ile kazıyıp tekrar silikon çekmelisin.

  • dreamsandcolours  (25.06.22 00:20:05)
Bazı yapı marketlerde silikon sökme bıçakları var onla daha kolay sökebilirsin

  • dreamsandcolours  (25.06.22 00:21:06)
Oradaki kenar profillerini komple söküp, temizledikten sonra,tekrar uygulamak lazım. Bu işlem için 1 gün tam kuruma için beklemeniz gerekecek.

2. Çözüm ise ; profilin bitimi ile fayans arasında 5mm kalacak şekilde maske bandı çekip yağlı boya ile boyamak olabilir. Ama o da kısa süreli bir çözüm olur. Boya, zamanla atacaktır.
  • janavarorion  (25.06.22 11:05:40)
Bunlar çıkmaz gibi görünüyor ama çamaşır suyu, bilek gücü ve biraz sabırla çıkıyor.

Yeniden oluşmaması için de çamaşır suyu spreyi hazırlayıp 2 günde bir lavabo, klozet ve duşakabin içlerini fısfıslayıp beş dk bekledikten sonra durulayın.

Ama köşeler zorlayabilir. En iyisi değiştirmek.
  • akhenaten  (25.06.22 14:43:07 ~ 14:46:06)
Tüm çözümler geçici olacak çünkü çok sık tekrarlayan bir problem. Silikonu çıkarıp, bölgeyi tamamen temizledikten sonra yeniden silikon uygulayabileceğiniz gibi tüm siyah alana pamuk yerleştirip pamuğun üzerine çamaşır suyu dökerek bir gün beklettikten sonra uğraştırmadan da temizleyebilirsiniz.

  • Selektivite  (25.06.22 15:04:43)
Plastik köşebentleri komple sökün atın, duvarda çok fazla çap yoksa tekrar köşebent kullanmayın.

1 cm kadar boşluklara altını kağıt vb ile doldurup üzerini silikon çekmelisiniz. Boşluklar 1 cm'den fazla ise o zaman tekrar köşebent kullanmalısınız.

En önemli konu, yeni işçilikte "küf yapmayan silikon" kullanın mutlaka.
  • John Bloor  (27.06.22 12:34:25)