[]

Filmlerde suçlunun uçak isteme konusu

Bugün 173. defa Dog Day Afternoon isimli filmi izlerken aklıma geldi. Filmlerde banka soyan ya da ne bileyim rehine tutan kişiler kaçmak için uçak ister genelde ama bu şekilde bir kaçış hiç gerçekleşmez, gerçekte böyle bir olay sonucu uçak isteyip kaçabilen biri oldu mu, bir örneği/örnekleri var mı acaba bunun? Teşekkür ederim.
 
1975 yılı opec baskınında oldu.


  • kapitalist gerilla  (24.06.22 22:24:50) 
D.B. Cooper var.


  • dissendium  (24.06.22 22:33:42) 
Filmde Al Pacino uçakla Cezayir'e gitmek istiyordu, OPEC baskınında da uçakla Cezayir'e gitmişler, filmin vizyon tarihi Eylül 1975 OPEC baskının tarihi de Aralık 1975, enteresan bi tesadüf olmuş.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (24.06.22 22:35:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.