ev için jenaratör

Çok sık elektrik kesilen bir bölgede yaşıyorum ve evden de çalıştığım için bu durum işlerimi de etkilemeye başladı. Paraya kıyıp bir jeneratör alayım dedim ama önce buradan bir danışmak istedim.

İnternetteki araçlarla yaptığım hesaplamalara göre bana 4kW üzerinde bir tane lazım. 2-3 tane lamba, modem, bir tane klima(yazın ve kışın kullanılıyor), olursa bir monitör ve (opsiyonel)buzdolabını çalıştırması benim için yeterli.

Sorularım şöyle:

1. Galiba Aksa epey kullanılıyor. Direkt olarak bir Aksa şubesine mi gideyim yoksa başka markalara da bakayım mı?

2. Aksa'nın şu modeli işimi görüyor sanki, ne dersiniz? www.hepsiburada.com

3. Müstakil bir evde kirada oturuyorum. Taşınırken eve zarar vermeden bunu söküp götürmek kolay mıdır?

4. Bakım işini nasıl yapıyoruz? Aksa galiba bu hizmeti periyodik olarak veriyor, değil mi?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplayan herkese.

Buzdolabı ve klimayı jeneratörle anlamlı bir şekilde kullanabilmek için için sizin evinizde elektrik sayacından sonra bir transfer panosu gerekir. Elektrik kesilince, jeneratör sinyali alır çalışır ve o panoya elektriği verir; elektrik gelince de pano jeneratörden gelen enerjiyi değil şebekeyi eve verir ve jeneratör de sinyali alıp otomatik stop eder. Linkteki jeneratör ipli diyor, ayrıca yazdığım şekilde yaptırırsanız 10kva gibi bir jeneratör almanız gerekebilir. Transfer panosu ve otomatik devreye girip çıkacak jeneratör olmazsa siz çok yorulursunuz. Aksa'yı ararsanız onlar size uygun modellerini önereceklerdir. Bakım işini falan bulunduğunuz şehirde teknik servisleri oluyor, çağırıyorsunuz gelip yapıyorlar. Transfer panosunu da onlar yaparlar. Ayrıca jeneratörü dışarı koyacağınız için çalınmasın diye bir kafes içine almanız gerekebilir falan. Kiracıysanız ve seneye taşınırım falan diyorsanız bence hiçbir şey almayın da yaptırmayın da; ama oturursanız yaptırmaya değer.

  • malheiros  (24.06.22 21:52:19 ~ 21:54:17)