[]

nikotin sakızı ile sigarayı bırakanlar

selamlar arkadaşlar,
cumartesi gününden beri sigara içmiyorum. öncesinde 10 seneden uzun süredir günde 1-1.5 paket kısa malboro red içiyordum.

4 mg lık nikotin sakızı aldım, sürekli ondan çiğniyorum. gerçi sürekli dediğim de, 5 günde 25 tane çiğnemişim, günde 5 tane gibi.

ne zaman bu sakızı da bırakmalıyım, aslında şu an nikotin bağımlılığımdan kurtulmuyorum herhalde.
ne zaman sigara içme alışkanlığım geçmiş olur da, nikotin sakızını bırakma evresine geçerim sizce?

 
Nikotin sakızının bırakmaya şimdiden başlasan iyi olur hocam sigarayı bırakıp sakıza bağımlı hale geliyorsun.


  • uvcray  (23.06.22 14:50:16) 
Bir arkadaşım kullanıyordu ama sigara konusunda yardımcı olamadı ne yazık ki


  • reactionic  (23.06.22 14:54:03) 
@bos dusunce balonu
bant kullanmıyorum hocam, sadece sakız kullanıyorum o da günde 5 tane, bi tanesini 2 saat tutuyorum ağzımda

  • Barki  (23.06.22 15:40:39) 
Benim tavsiyem nikotin sakizini azaltip araya Falim tarzi sakiz eklemek, ben oyle yapmistim. Yani 5 yerine 3 sakiz kullanin mesela aralarda Falimla vs gecistirme durumu yapabilirsiniz.

Benim kulladigim 2 mg di bu arada. Psikolojik olarak yardimci oluyordu sadece. Deneyin eger ise yararsa oyle devam edin bence. Hem nikotine bagimliligi kademeli olarak azaltir hem de maddi olarak daha hesapli olur.
  • feranbr  (23.06.22 16:18:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.