[]

Muslukta ve Duşta Kireç Arıtmanın Bir Yolu Var mı?

Üsküdar'da yaşıyorum. Sular inanılmaz kireçli. Zaten bunu ütüde de, duşakabinde de, musluklarda da çok bariz gözlemleyebiliyorum. Bunu arıtmamı sağlayacak deneyimlenmiş ve gerçekten işe yaramış bir filtre vs mevcut mudur?
 
şebekenin ev girişine membran filtre taktırarak olur, filtreyi sık sık değiştirmen gerekir
kireç (klor), içmediğin ya da ütüye koymadığın sürece zararlı değil, hatta bu ne idüğü belirsiz pis tesisatlar için gerekli de.
bırak duşta üzerinden süzülsün
ütü için de içme suyu kullan ya da çeşme suyunu kaynat ve ağzı açık 1 gün beklet, kireç suyun dibine çökecek
  • comp  (23.06.22 15:17:39 ~ 15:19:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.