amerikada yaşayacak olsaydınız

nerede yaşamak isterdiniz neden?
ya da hangi eyalette yaşamak istemezdiniz neden?

Kaliforniya sanırım. San diego tarafları olabilir. Havası güzel, new york gibi keşmekeş yok pek vs.

Yaşamak istemeyeceğim eyaleti de yok galiba. En kötü yeri bile yaşadığım yerden iyi olduğu için...
  • rose parks  (21.06.22 20:26:24)
Çomarın harman olduğu orta eyaletlerde bir kasabada yaşamak isterdim ama orada doğmuş olarak, böyle garip bir fantezim var.

  • pofudukayi  (21.06.22 20:36:58)
Henüz 2 hafta oldu SAN francisco’ya 15 dk uzaklıkta bir yerde kalıyorum. Harika, tabi bu nerede yaşama fikri beklentinize göre değiştir. Mesela arkadaşım Miami’de yaşamaya karar verdi. Oranın tatil beldesi olması ve sürekli canlı oluşu onun için bir kriter. Bende ilk etapta küçük bir yerde yaşamayı tercih ediyorum.

  • Markk  (21.06.22 20:52:32)
Boston, manhattan :)))

  • ala09  (21.06.22 20:58:18)
kuzeyde yaşamak isterdim. kültürel olarak avrupa'ya en yakın tarafı orası diye biliyorum. minnesota, wisconsin filan. oduncu gömleği giyip dağda bayırda gezerdim.

  • der meister  (21.06.22 21:00:01 ~ 21:00:20)
brooklyn ya da boston derim. the town filminde boston şehrini görüp çok beğenmiştim. hem avrupai hem de amerikan görünüyor.

  • nothing in my way  (21.06.22 21:39:24)
Favorim Şikago. Ama kışın aşırı soğuk oluyor. O yüzden cevabım Los Angeles.

  • himmet dayi  (21.06.22 23:03:37)
En büyük hayalim miaminin sıcak sularında kendimi kaybetmek.

  • Hallegadola  (21.06.22 23:13:49)
Güney hep yakın geliyor bana. Bu yüzden Texas isterdim. Diğer ikisi de New York ve California. Florida istemem. Sabah uyanınca bahçemde timsah görmek için hazır değilim. Gerçi New York da kıyamet filmlerinde ilk etkileniyor. En iyisi Texas.

  • dissendium  (21.06.22 23:44:58)
Manhattan, 2 sene eglenmelik.
Malibu/Santa Monica, surekli.
Boston, surekli.
New Orleans, Mardi Gras donemi eglenmelik.
Miami, sikildikca tatillik.
San Diego/Seattle, yukarıdakiler olmazsa. Surekli.
Austin/Denver, cok iyi maas (400k+) fln olacaksa belki 3-5 yillik.
  • taurina  (22.06.22 04:13:42)
Sanırım hayatımı Boston'da geçirebilirdim iş bulsaydım. Gerçi kışını görmedim, muhtemelen kemiklerim donardı. Yine de hayal kursam Boston derdim. Hangi eyalette yaşamak istemezdim. Hepsini görmedim nihayetinde bilmiyorum o kadarını ama Georgia'da yaşadım, almayayım.

  • SiyamkedisiZorro  (22.06.22 12:31:54)
Seattle veya Chicago. İkisi de tam kriterlerimi karşılıyor. Kışın karlı yazın serin. 1-2 saatlik mesafedeki kayak merkezleri, plajları, ormanları, ulusal parkları, doğal güzellikleri cezbedici. Her türlü sosyal ve sportif aktiviteyi bulabileceğim, envai çeşit eğlence ve yemek kültürü olan canlı şehirler.

  • iwasbornonamountainside  (22.06.22 14:02:50)
Portland, Oregon. Doğa, doğa, doğa...

  • silverleaf  (23.06.22 11:05:58)
texas, colorado, kaliforniyanin cok guneyi haricinde butun bati yakasi.
tuzum biraz daha kuru olursa new england, vermont, rhode island tarafi.

  • bay b  (23.06.22 12:24:13 ~ 12:25:01)
Dinci oraninin yuksek oldugu yerleri tercih etmem. Buradakilerden kurtulup, oradakilarin sacmaligi ile ugrasmanin alemi yok.

Para varsa California, yoksa kuzeydoguda sehre cok uzak olmayan ama cok da pahali olmayan bir yer.

Washington (Eyalet) de oldukca guzel gozukuyor.
  • cleric  (23.06.22 12:31:31 ~ 12:32:10)
Seattle ya da San Francisco

  • muslugubozukhayrat  (24.06.22 22:52:57)
atlantik kiyisi le$ bence, pasifik kiyisi o yuzden. California ve civari.

  • cooperr  (25.06.22 00:29:34)
Hawaii tabii ki. Amerika'ya bağlı ama özerk diğer adalar da olabilir. Guam, Amerikan Samoası, Porto Riko, Virjin Adaları...

  • d max  (30.06.22 10:45:05)
bir yazılımcı olarak san francisco

  • Departure  (30.06.22 10:57:25)