[]

Seo-Eş anlamlı anahtar kelimeler

Seo konusunda kafamı karıştıran bir meseledir bu.

odak anahtar kelimenin eş anlamlıları ve related keywordler konusu.

Atıyorum anahtar kelimem mühendis maaşları.

related konusu kolay:
İnşaat mühendisi maaşları, bilgisayar mühendisi maaşları, kamuda mühendis maaşları...

Ama eş anlamlı olayı kafamı karıştırıyor.
Mesela mühendis maaşı eş anlamlı sayılıyor. Peki mühendis maaşı ne kadar? ya da mühendis ne kadar kazanır? bunlar eş anlamı mı sayılır?

Hatta bazen mühendis maaşı ve mühendis maaşlarının bile sonuçları farklı olabiliyor.

Ben bunları neye göre ayıracağım? Şundan korkuyorum farkında olmadan aynı anlamda kelimelere metinde yer verdiğimde overdoz mu kullanmış olacağım?

Mesela focus keywordum mühendis maaşlarıysa semrush diyor ki metinde 10 kere kullanmışsın gayet iyi yeterli. ama eğer mühendis maaşı eş anlamlı sayılıyorsa, ve semrush bunu saymadıysa ama google sayıyorsa, mesela o zaman 10 kere de onu yazma durumunda otomatikman 20 kez kullanmış mı oluyorum o keywordu?

 
Eş amlamlı ile lomgtaili karıştırıyorsunuz. Lomgtail dahil hepsini sayabilirsiniz.


  • kaset  (21.06.22 04:52:52) 
@kaset,
Teşekkürler.

Aslında demek istediğim şuydu focus keywordum mühendis maaşı. Ben yazıda mühendis kazancı dedim diyelim ki. Google bunu focus keyword olarak mı sayıyor yoksa mühendis maaşı 1
mühendis kazancı 1 olarak mı sayıyor.

Ya da vegan restoranlar focus keywordum. Semrush'a göre yazdığım makalede 10 kere yazılmış. Bu oran iyi diyor. Ama diyelim ki 10 tane de vegan lokantalar keywordu geçmiş yazıda.

Yani google algoritması şöyle mi sıralıyor bunu:

10 vegan restoranlar+ 10 vegan lokantalar= 20 kere focus keyword kullanıldı.

Yoksa böyle mi:

10 kere vegan restoranlar
10 kere vegan lokantalar kullanıldı.

İki ayrı keyword için de ayrı sıralama oluşturuldu.

Gibi mi?
  • anten  (21.06.22 09:36:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.