is bankasi kumbarasi nasil acilir ?

arkada$lar bugun nostaljik bir kumbara aldim kumbaranin kilidini nasi acariz bilgisi olan var mi ? bankaya goturdum eski oldugu icin acamayiz dediler, firkete ile acilir dedi biri ama cok kari$ik bi fikri olan var mi acaba ? ekte resmini de koydum kumbaranin.

Öncelikle bu kumbara süper bir şeydir söyleyeyim, ben bu modeli kaybettim ama bir sonraki model olan mavisi ve bulması zor ahşap İş Bankası kumbaram duruyor hâlâ, bundan bana ne diyebilirsin ama anahtarı da var(dı) bunun bizde, evde aramam gerek ama bulurum gibi geliyor bana...
Bir de açmak çok zor değildir bunu, ben anahtarı kaybedince ince eğik uçlu, cımbızın büyüğü, maşanın kücüğü, bir şeyle açtığımı hatırlıyorum. Anahtarı bulursam ölçülerini ve şeklini yollarım, herhangi bir tele o şekli vererek açabilirsiniz galiba...

  • late viper  (30.10.07 20:32:46)
bende anahtarı var çok karısık bişey sanki kale kapısı anasını satıyım

  • sourlemonade  (30.10.07 20:52:48)
abilerim ablalarim bana anahtari lazim bunun elinde fazla olan varsa nasil makbule gecer anlatamam. ayrica late viper cok kral insansin ayni kafadaniz demekki

  • maresalx  (30.10.07 21:03:26)
bendede vardı bunlardan. açamadığım için içindeki banknotlarımı delikten çıkarmaya calisirken yirmiştim..teey cocuk aklı.bence youtube daki lockpicking videolarına bir bakın gerçi onlar genelde normal kilitler için ama en azından kilit açma konusunda bir fikriniz olur.

  • ned flanders  (30.10.07 23:49:36)
saolun canlarim, hala acamadim kumbarayi deli oldum

  • maresalx  (31.10.07 00:07:16)
Anahtarı buldum, büyük boy bir ataştan yamulturak yaptığım benzeri(aslında hiç alakası yok) ile de kumbarayı açmayı başardım.
Ama şimdi okula gitmem gerek, dönünce hepsini fotoroman tadında buraya aktaracağım...

  • late viper  (31.10.07 12:09:45)
late viper, dostum capsler kurbaga olmu$ bir el at istersen. emege saygi + rep

edit: canim karde$im verdigin linklerin hicbiri cali$miyo uhuhuuhu
edit2: vay aslan karde$ime bak benim hele supersin abi denedil kumbara cok cilgin tingildedi heralde biraz daha ugra$irsam acilacak. saol
  • maresalx  (01.11.07 00:43:10)
Fotoğraf linklerini düzelttim, birer alternatif link de koydum, biri açılmazsa öteki açılır(inşallah).

  • late viper  (01.11.07 02:05:46)
linkler acildi kumbara acilmadi saglik olsun, te$ekkurler

  • maresalx  (01.11.07 02:25:46)
Bu arada babam başka şubelere de sorsun, eski yeni hep aynıdır anahtarlar dedi...
En olmadı, anahtarı gördün, anahtarcılara bir bak vardır belki benzeri...

  • late viper  (01.11.07 03:35:52)