[]

Jeoloji müh. Elektronik müh. İle çap yapabilir mi?

Jeoloji müh. Kazanmış biri elektronik müh. İle çap yapabilir mi? Alakalı olması gerekmiyor mu bölümlerin?

Üstelik bunu diyen itüde jeoloji okuyan biri. Bana sallıyor gibi geldi ama soru sadece belirli bölümlerle uyum olması zorunluluğu var mı


 
Fizikle yapan biliyorum. Jeoloji ile neden olmasın


  • nvidia  (20.06.22 01:00:49) 
Yakın olması gerekmiyor. İlgili bölümün izin vermesi yeterli.

"Tüm Mühendislikler
(Elektrik-Elektronik Fakültesi Dışında) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği"

www.sis.itu.edu.tr
  • playing star again  (20.06.22 01:41:35) 
evet, özellikle vakıf üniversitelerinde mühendislikte okurken resim bölümünde bile çap yapabildiğiniz oluyor.
sizin sorunuz için ayrıca tüm mühendislik fakültelerinin yök dersleri + müh giriş dersleri (mat1 /mat 2, fizik 1/fizik 2, lineer cebir, belki sayısal analiz, teknik resim vs) ortak zaten, çok daha kolay olur. daha ne kadar alakalı olacak?

  • rewlack  (20.06.22 06:29:26 ~ 06:29:37) 
Okul izin verirse her turlu yaparsin. Benim zamanimda odtude yapiliyordu oyle. Ama sorun, jeoloji ile elektronik'in ortak dersi cok az. Elektronigin hemen hemen tum derslerini jeolojinin programina en olarak almasi gerekir ki en disiplinli ve kafasi basan ogrenci icin bile bu okulun 1-2 sene rahat uzamasi demek.


  • hot potato  (20.06.22 08:20:13) 
bölümünüzün çap yetkilisine ulaşıp hangi bölümlerle protokolleri olduğunu sorarak bu bilgiye erişebilirsiniz.


  • kullanıcı adı  (20.06.22 09:52:21) 
Yukarda yazildigi gibi, okuluna gore mumkun.

Pratikte insanlar dersleri ortak bolumler seciyor ki yapilabilir olsun. Iki alakasiz bolumde ortak ders cok olmayacagi icin muthis bir ders yuku olacaktir. Cap icin cogu okul belli bir akademik basariyi da sart kostugundan zor olur.
  • cleric  (20.06.22 11:52:17) 
itüde herkes çap yapcam geçiş yapcam diye başlar sonra ilk dönemden sonra %10u hariç yalan olur. =)

bizim zamanımızda öyleydi.
  • kveldulv  (20.06.22 13:46:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.