[]

İngiltere vizesi ile alakalı bir kaç sorum

İşler benim için çok sıkıştı, student visa’ya bu hafta içi başvuracağım ancak okulun başlama tarihine de çok az kaldı ucu ucuna ya yetişecek ya da yetişmeyecek. Normalde 3 haftada çıkan vize ukrayna durumundan dolayı 5 haftaya kadar uzamış.

1- tls üzerinden yapacağımız başvuruyu ankara-istanbul vs’den yapmanın hız açısından farkı olur mu? Ankaradayım ama başvuruyu hemen gidip istanbulda yapabilirim

2- başvuruyu yaptıktan sonra ya da başvuru sırasında durumumu izah etsem, mailler atsam en azından 3 haftalık resmi süreçte açıklayın desem bunun bir anlamı olur mu? Durumumun çok kritik olduğu, yoksa kabul belgemin vs her şeyin yanacağını anlatsam?

3- yarın ankara’da ki tlscontact ofisine gidip süreç nasıl gidiyor, başvuruyu yaptığımda ne kadar sürede açıklanır, express visa tekrar açılır mı belliyse ne zaman falan diye sorabilir miyim?

İlk vize sürecim bu sorularım saçma olabilir ama çok stresli ve gerginim de

 
1- farki olmaz muhtemelen. 1-2 gun oynar belki

2- bir sey kaybetmezsin bunu yaparsan, iyi olur bence

3- en azindan istanbuldakinde guvenlik gorevlisi var en fazla sorunsorabilecegin :d. Baska biri muhatap olmuyor.

Bol sans!
  • fakyoras  (20.06.22 12:02:38 ~ 12:03:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.