[]

Banka üyelik ücreti kesintisi

Banka annemden üyelik ücreti kesmiş. Kendisi emekli ve maaşını o bankadan alıyor, kredi kartı ekstresine yansıtmışlar sanırım 200 küsür ₺ .
Hatırladığım kadarıyla bu ücretlerin alınması yasal değildi en son iadesi yapılıyordu.
İade talep ettik fakat banka reddetti müşteri hizmetleri görüşmesinde.

Kanunlarda bir değişiklik oldu mu, bu ücreti kesebilirler mi?
Hakem heyetine gidelim mi?

 
Üyelik ücreti diye bir şey yok. Kredi kartı aidatı var. Yıllar önce yasalaştı.
Tüm bankalar aidatsız kredi kartı da sunmak şartı ile artık kredi kartlarından aidat kesebiliyor.

  • himmet dayi  (19.06.22 17:28:46) 
Emekli maaşı anlaşmanız aidatsız kart sağlamıyorsa, keserler. 2016'dan beri yasal.


  • baal  (19.06.22 19:31:03) 
kartı iptal ediyorum diye arasın büyük ihtimal iade ederler.


  • Mistyimage  (19.06.22 23:40:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.